Yavuz Sultan Selim, İlk Gününde Trafikle Tanıştı

27 Ağustos 2016 | 2 sene Önce

Açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı ve çok sayıda yabancı devlet adamının bulunduğu Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde araç yoğunluğu başladı. Yoğunluğun yaşanmasında köprüyü görmek isteyenlerin akın etmesi ve bazı vatandaşların fotoğraf çektirmek için araçlarından inmeleri etkili oldu.

ANADOLU’DAN AVRUPA’YA GEİŞ YOĞUN

İBB trafik verilerinden edinilen bilgiye göre, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde Anadolu’dan Avrupa’ya geçişlerde öğlen saatlerinde yoğun araç trafiği yaşanırken Anadolu’dan Avrupa’ya geçişlerde akıcı bir trafik seyrediyor.

ARAÇLARINDAN İNİP SELFİE ÇEKİYORLAR

Öte yandan trafiğin bu kadar yoğun olmasında hatıra fotoğrafı çektirmek için araçlarından inen vatandaşların da payı var. Bir çok kişi, tehlikeli olmasına rağmen araçlarından inerek köprü üzerinde selfie çektiriyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde İlk Geçiş Hatırası


 Birçok vatandaş köprü ile ilgili değerlendirmelerini yaparken, YSS Köprüsünün muhteşem olduğunu vurguladı.
Birçok vatandaş köprü ile ilgili değerlendirmelerini yaparken, YSS Köprüsü’nün muhteşem olduğunu vurguladı.
Hatıra fotoğrafı çektiren bir çift, iki ayrı kıtada bulunan evlerine gitmenin artık daha rahat olduğunu belirterek, esprili bir şekilde “Köprü sanki bizim için yapıldı” ifadesini kullandı.Oğluna anı hediye ettiğini söyleyen bir baba ise Oğlum ileride diyecek ki, köprü açıldıktan bir gün sonra gittik. Ziyaret ettik. Ayrıca 27 yıllık sigortalı çalışanım vergilerimizin bize köprü olarak döndüğünü görmek çok güzel şeklinde konuştu. Bir araç sürücüsü YSS Köprüsünün yapımında emeği olanlara teşekkür ederek, Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Ülkemizen hayırlı uğurlu olsun şeklinde konuştu. Oğluna anı hediye ettiğini söyleyen bir baba ise “Oğlum ileride diyecek ki, köprü açıldıktan bir gün sonra gittik. Ziyaret ettik. Ayrıca 27 yıllık sigortalı çalışanım vergilerimizin bize köprü olarak döndüğünü görmek çok güzel” şeklinde konuştu. Bir araç sürücüsü YSS Köprüsü’nün yapımında emeği olanlara teşekkür ederek, “Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Ülkemizen hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Öte yandan köprü geçişleri 31 Ağustos gecesine kadar ücretsiz olacak.
Öte yandan köprü geçişleri 31 Ağustos gecesine kadar ücretsiz olacak.

Önceki İçerikBeşiktaş, Aboubakar Transferini KAP’a Açıkladı
Sonraki İçerikÖSO Suriye Demokratik Güçleri Mevzilerini Vurdu!

Yorumunuz ?