Varank Kara Haberi Telefonda Almış: Telefonun Sahibi Çok Yiğit Abiydi, Vuruldu

22 Temmuz 2016 | 2 sene Önce

Darbe girişimi sırasında kardeşini yitiren Erdoğan’ın danışmanı Varank,”Telefonunu aradım, biri açtı ‘Abi bu telefonun sahibi çok yiğit bir abiydi, az önce vuruldu’ dedi.” diyerek yaşadıklarını anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanı Mustafa Varank, darbe girişiminde yitirdiği ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank ile ilgili Sabah gazetesinden Salih Zengin’e konuştu. Varank, ağabeyinin Fatih Şehzadebaşı’nda şehit edildiği geceyi anlattı ve telefonundaki yazışmaları gösterdi.

“O GECE BANA MESAJ ATMIŞ, GEÇ GÖRDÜM”

Varank şunları söyledi:

“O gece başka bir şehirdeydim. Saat 21.00’den itibaren çok yoğun telefon trafiği vardı. Bana 23.15’te “İyi misin” diye mesaj atmış, yoğunluktan fark etmemişim. Eşime “Sakın dışarı çıkmayın, mümkünse başka yerde saklanın” diye mesaj atmış. 00.14’te bölüm başkanı olduğu grupta, “Arkadaşlar biz de korkarsak herkes korkar. Ben dışarı çıkacağım” yazmış. Vatan Caddesi’ndeki çatışmalarda bulunmuş, sonra Saraçhane’ye yönelmişler. Orada şehit edilmiş.

varank-kara-haberi-telefonda-almis-telefonun-8631772_8410_m

“BU TELEFONUN SAHİBİ ÇOK YİĞİT BİR ABİYDİ AZ ÖNCE VURULDU”

Telefonunu aradım, bir şahıs açtı ve “Abi bu telefonun sahibi çok yiğit bir abiydi, az önce vuruldu, götürdüler” dedi. “Benim abim, nereye götürdüler öldü mü?” diye sordum. “Hastaneye ama hangisi bilmiyorum. Telefon bende kaldı” dedi.

Önceki İçerikGözaltındaki Mehmetçiğin İsyanı: Emri Veren Bu Şerefsizdi
Sonraki İçerikOHAL Tezkeresini MHP Destekleyecek, CHP Desteklemeyecek

Yorumunuz ?