TRT’den flaş ‘Tijen Karaş’ açıklaması!

12 Ağustos 2016 | 3 sene Önce

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’da yaptığı darbe girişimi gecesi TRT’de zorla bildiri okutturulan Tijen Karaş’ın gözaltına alındığı iddiaları için TRT’den açıklama geldi. TRT ilgili haberleri yalanladı.

TRT, Tijen Karaş’ın gözaltına alındığı haberlerine ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, “FETÖ darbe girişimi soruşturması kapsamında dün TRT’de yapılan operasyonda 42 kişinin gözaltına alındığı belirtilmişti. Söz konusu gözaltılardan sonra bugün bazı internet siteleri ve sosyal medyada TRT spikeri Tijen Karaş’ın da gözaltına alındığı yönünde bazı haberlere yer verilmiştir. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamakla birlikte, spikerimiz Tijen Karaş kurumdaki görevine devam etmektedir. Kamuoyuna duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

TİJEN KARAŞ KİMDİR?

28 Ocak 1975’te Ankara’da doğan Tijen Karaş, TRT 1’in haber sunuculuğunu yapmaktadır. Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun olan Karaş, Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’da yaptığı darbe girişiminde darbe bildirisini okumak zorunda bırakılmıştır. Karaş daha sonra bildiriyi silah zoru ile okuduğunu belirtmiştir. Kamuoyu, Yurtta Sulh Konseyi’nin varlığından TRT ekranlarında Tijen Karaş’ın okuduğu darbe bildirisi ile haberdar olmuştur.

Önceki İçerikDolar tepetaklak oldu!
Sonraki İçerikGülen’in yeğeni bakın nerede enselendi!

Yorumunuz ?