Terör Tehdidi Nedeniyle Türkiye’deki Alman Temsilcilikleri Kapatıldı

14 Eylül 2016 | 2 sene Önce

Alman Bild gazetesinin edindiği bilgilere göre, rkiye‘deki Alman Büyükelçiliği ve tüm konsolosluk temsilcilikleri akut terör tehdidi nedeniyle kapatıldı.

ALMAN OKULLARI DA KAPALI

Türkiye’de Kurban Bayramı tatilinin devam ettiğine işaret edilen haberde, hem diplomatik temsilciliklerin hem de Alman okullarının 16 Eylül’e kadar kapalı kalacağı ve temsilciliklere sınırlı ulaşım olacağı ifade edildi. Gazete haberin kaynağı olarak da Almanya Dışişleri Bakanlığı’nı gösterdi.

TWITTER’DAN AÇIKLAMA YAPILDI

Alman Büyükelçiliği de Twitter hesabından Türkçe olarak yaptığı açıklamada Alman temsilciliklerinin sınırlı hizmet vereceğini doğruladı.

“ÖN TEDBİR ALINDI”

Haberde olası bir terör saldırısına yönelik işaretler olduğu, Alman temsilciliklerinin kapalı tutularak çalışanların, öğretmenlerin ve öğrencilerin güvenliğinin sağlanması ve bir ön tedbir alınmasının amaçlandığını kaydedildi. Ancak terör tehdidine ilişkin başka bilgi bulunmadığı da haberde vurgulandı.

TÜRKİYE’DE ARTAN SALDIRILAR

Türkiye son dönemlerde PKK ve IŞİD’in düzenlediği saldırılara sahne oluyor. Van’da iki gün önce PKK’nın düzenlediği saldırıda 50’den fazla kişi yaralanmıştı. Gaziantep’de geçen ağustos ayında meydana gelen ve IŞİD’in düzenlediği tahmin edilen saldırıda da 51 kişi yaşamını yitirmişti.

UYARILARDAN SONRA SALDIRILAR OLABİLİYOR

Bilindiği gibi ABD ve Almanya, daha önce de benzer uyarılar yapmıştı, sonrasında ise saldırılar yaşanmıştı. Son olarak İstiklal Caddesinde IŞİD’in yaptığı ve 4 kişinin öldüğü 39 kişinin yaralandığı saldırı öncesi uyarı yapılmıştı.

Önceki İçerikTSK: 1 DEAŞ Hedefi Obüslerle Vuruldu
Sonraki İçerikİçişleri Bakanı Soylu: AK Parti Milletvekili Adayı Budak’ı PKK Öldürdü

Yorumunuz ?