Terör örgütünden açıklama geldi: Çekiliyoruz!

Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu olan YPG bugün yaptığı açıklamada Münbiç’ten çekileceğini belirtti. Açıklamada, “Güçlerimizin kentteki rolünü tamamlamasının ardından Münbiç’te bulunan YPG savaşçılarını çekerek Fırat’ın Gazabı hamlesine katılacağımızı belirtiyoruz” denildi.
16 Kasım 2016 | 3 sene Önce

ABD Başkanı Barack Obama’nın özel temsilcisi Brett Mcgurk, kişisel Twitter hesabından Türkiye ile ABD arasında sorun haline gelen YPG terör örgütünün Münbiç’ten çekilmesi ile ilgili bir mesaj paylaştı. Mcgurk mesajında, “Bütün YPG güçleri yerel birimlerin eğitimi tamamlandıktan sonra Münbiç’ten ayrılıp Fırat’ın doğusuna geçecek” dedi.

ABD’li temsilcisinin bu mesajından hemen sonra YPG terör örgütü tarafından Münbiç’teki güçlerinin çekilmesi konusunda yazılı bir açıklama yapıldı. YPG açıklamasında şöyle denildi:

“Güçlerimiz, 15 Ağustos 2016 tarihinde Münbiç Askeri Meclisi ve uluslararası koalisyon güçlerinin de desteği Münbiç’i DEAŞ çetelerinden temizledik. Münbiç’in özgürleştirilmesi ve Münbiç Askeri Meclisi savaşçılarının eğitim çalışmalarının tamamlandı. Mevcut durumda Münbiç’te bulunan askeri ve güvenlik kurumları olası saldırılara karşı cevap olabilecek pozisyondadır. Güçlerimizin kentteki rolünü tamamlamasının ardından Münbiç’te bulunan YPG savaşçılarını çekerek Fırat’ın Gazabı hamlesine katılacağımızı belirtiyoruz. Aynı zamanda savaşçılarımıza kucak açan kahraman Münbiç halkına da teşekkürlerimizi sunuyoruz. Eğer ki gerekirse, Münbiç halkının çağrılarına tekrardan cevap olmaya hazır olduğumuzu belirtiyoruz.”

Önceki İçerikFransız gazeteciye anladığı dilden cevap: Diktatör anandır!
Sonraki İçerikFigen Yüksekdağ hakkında flaş gelişme!

Yorumunuz ?