Son Dakika! Mahkeme’den ‘Rüzgar Çetin Yeniden Tutuklansın’ Talebine Ret

05 Ekim 2016 | 2 sene Önce

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ekrem Şakar, Beşiktaş’ta bir polis memurunun şehit olması, birinin de ağır yaralanmasıyla sonuçlanan kazaya karıştığı iddiasıyla yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hapisle cezalandırılan Rüzgar Çetin’in tahliyesine itiraz etti. Savcının talebi sonrası mahkeme Çetin hakkında yurt dışına çıkış yasağı verdi. Rüzgar Çetin’in yeniden tutuklanması istemi ise reddedildi.

SAVCI İTİRAZ ETMİŞTİ

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesinin, Beşiktaş’ta bilinçli taksirle bir polis memurunun şehit olmasına, birinin de ağır yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdığı Rüzgar Çetin’in “verilen ceza miktarı, tutuklulukta geçirdiği süre, mağdurların şikayetlerinden vazgeçmesi” göz önüne alınarak oy çokluğuyla tahliye edilmesi kararına, duruşma savcısı itirazda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Şakar, mevcut delil durumu, dosyadaki raporlar ve tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak Çetin’in tutuklanmasını, mahkeme aksi kanaatte ise sanık hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulması talebini içeren dilekçesini, davaya bakan İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesine sundu. Savcının talebini, önce oy çokluğuyla tahliye kararını veren İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi değerlendirecek.

NİHAİ KARARI 12. AĞIR CEZA VERECEK

Mahkeme, verdiği kararı değiştirmez ise savcılığın itirazını bir üst mahkeme olan İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi değerlendirerek, tahliyeye ilişkin nihai kararı verecek.

TUTUKLAMA TALEBİNE RED

Rüzgar Çetin hakkında yurtdışına çıkış yasağı getirildi. Rüzgar Çetin’in yeniden tutuklanması talebinin ise reddedildiği öğrenildi.

Önceki İçerikFatih Terim: Oyuncuları İster Alırım, İster Almam, Benim Kararım
Sonraki İçerikFatih Terim: Ağzıma Geleni Söylememi İstiyorsunuz, Söylemeyeceğim

Yorumunuz ?