PYD’nin elebaşı niyetini açıkladı: Tek çözüm federasyon

Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD’nin elebaşı Salih Müslim, “Suriye’nin parçalanmaması ve bir bütün olarak kalması için tek çözüm federasyondur” diyerek niyetini ortaya koydu.
07 Temmuz 2016 | 2 sene Önce

Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu olarak bilinen PYD Eş başkanı Salih Müslim, “Kürtlerin içinde olmadığı siyasi bir çözümün gerçekleşmesi zordur. Federasyonu kabul etmeyenler, Suriye’nin karanlıkta kalmasını isteyenlerdir” dedi.

AMERİKA’NIN SESİ RADYOSU KÜRTÇE SERVİSİNE KONUŞTU

PKK’nın Suriye’deki kolu olarak bilinen terör örgütü PYD Eş başkanı Salih Müslim, BM Suriye Özel Temsilcisi Stefan De Mistura’nın ‘Suriye’de Kürtlerin nüfusun yüzde 5’ini oluşturduğu ve federasyonun sıkıntı oluşturacağı’ yönündeki açıklamalarını Amerika’nın Sesi Radyosu Kürtçe servisine değerlendirdi.

pydnin-elebasi-niyetini-ortaya-koydu-tek-cozum-federasyon-h1467916729-376dba

“FEDERASYONDAN BAŞKA ÇÖZÜM YOK”

Terör örgütü PYD’nin elebaşı Müslim, De Mistura’nın Suriye’deki Kürt hakikatini ne kadar tanıdığını bu açıklaması ile ortaya koyduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Söylediği doğru değil. Suriye’de nüfusun yüzde kaçının Kürt olduğunu bilmiyor. Federasyonun Suriye için sorun çıkaracağını düşünenler, başka çözümleri varsa ortaya koysun. Suriye’nin parçalanmaması ve bütün olarak kalması isteniyorsa, federasyondan başka çözüm yok.

“PROJE VE PLANLARIMIZ VAR”

Kürtlerin içinde olmadığı siyasi bir çözümün gerçekleşmesi zordur. Federasyonu kabul etmeyenler, Suriye’nin karanlıkta kalmasını isteyenlerdir. Uluslararası hukuka göre, çözüm federasyon ve ona benzer sistemlerdir. Biz kimseyi beklemiyoruz. Proje ve planlarımız var. Halkımızı korumak için bunları hayata geçiriyoruz.”

Önceki İçerikEnkazdan 217 ceset çıkarıldı
Sonraki İçerikPKK’lı teröristlerle şiddetli çatışma!

Yorumunuz ?