PYD elebaşı Müslim’den Yakalama Kararına Skandal Cevap

Terör örgütü elebaşı Salih Müslim, PKK’yı ve PYD’yi parti olarak tanımlayarak skandal ifadelere imza attı. Hakkında çıkarılan yakalama kararı için de “Bu karar ile bizi yakalayamazlar” dedi.
22 Kasım 2016 | 2 sene Önce

Amerika’nın Sesi Kürtçe Servisi’ne konuşan Salih Müslim, bir dizi iddiada bulundu ve PKK’yı övdü.

“BİZİ YAKALAYAMAZLAR”

Müslim, “Biz işimizi yapıyoruz. Bizim Suriye dışında bir işimiz yoktur. Bu karar ile bizi yakalayamazlar. Onlar da bunu biliyor ama amaçları yarın başka devletlere ‘biz hakkında yakalama kararı verdik, siz niye yakalayıp bize vermediniz’ demek için bu kararı çıkardılar. Yoksa onlar da bu kararın uygulanamayacağını iyi biliyor” dedi.

“CİDDİYE ALINMAZ” İDDİASI

Muhabirin, bu karar ile kırmızı bülten hazırlanıp İnterpol aracılığı ile yakalanıp yakalanamayacağı ile ilgili sorusu üzerini ise Salih Müslim, “Bu kararı ciddiye almıyorum. Başta Avrupa olmak üzere hiç bir ülke ciddiye almaz, geçmişte de Remzi Kartal, Zübeyir Aydar için aldıkları kararlar var ortada” diye konuştu.

SKANDAL ” PKK BİR PARTİ” İFADESİ

Salih Müslim, PYD olarak PKK ile organik bağları bulunmadığını ileri sürdü, ” PKK kuzeyde faaliyet gösteren parti, biz Rojava’nın partisiyiz” dedi.

Ankara Merasim Sokak’ta 17 Şubat 2016’da askeri servis araçları geçerken düzenlenen terör saldırısıyla ilgili, aralarında terör örgütü PKK’nın Avrupa’daki sorumluları Zübeyir Aydar, Remzi Kartal, Kandil’deki yöneticileri Cemil Bayık, Murat Karayılan ve Fehman Hüseyinile PYD Eş Başkanı Salih Müslim için de yakalama kararı çıkarılmıştı.

Önceki İçerikMezarsız İşçilerin Davasında Savcı, Üst Sınırdan Ceza İstedi
Sonraki İçerikBorussia Dortmund, Legia Varşova’yı 8-4 Yendi

Yorumunuz ?