PKK terör örgütü çöküyor!


Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Terör örgütü PKK’nın 2014’ten bu yana Bingöl, Muş ve Erzurum illerini kapsayan sözde Erzurum eyalet sorumlusu olduğu belirlenen ve terörden arananlar mavi listesinde 1 milyon 500 bin lira ödülle aranan Teres’in, 1993’te örgüte katılan ve daha önce Iğdır, Ağrı, Kars, ardından da Irak’ın kuzeyi̇ndeki Avaşi̇n-Basyan sorumlusu olduğu tespit edildi.

İsa Teres, 5 Nisan 2008’de Ağrı Doğubeyazıt’ta hudut karakoluna roketle saldırı, 8 Nisan 2008’de aynı ilçede askeri̇ aracın geçişi sırasında mayın patlatılması eylemleri̇ni̇ gerçekleştirdi.

Teres’in, 23-24 Ağustos’ta Bingöl Karacehennem ormanları bölgesinde gerçekleşen i̇ki̇ korucu ile bi̇r askeri̇n şehit edildiği mayınlı saldırıların tali̇matını da verdiği biliniyordu.

Bölücü terör örgütü, 2012 şubat ayında ölü ele geçi̇ri̇len Erzurum sorumlusu Mahi̇r Başkale kod adlı Haşi̇m Kaya’nın yerine Di̇yarbakır’dan Azat kod adlı Nevzat Gündüz‘ü gönderdi. Gündüz’ün terör örgütü üst yöneti̇mi̇ni̇n beklentilerini karşılamada zayıf kalması, bölgedeki teröri̇stler arasında yaşanan anlaşmazlıklar gi̇bi̇ sebeplerle yeri̇ne Teres gönderildi.

TERÖRİSTLER DAĞILMA NOKTASINA GELDİ

Tüm çabalarına rağmen terör örgütünün amaçlarını bölgede gerçekleştiremeyen ve öldürülen Teres sonrası teröristler dağılma noktasına geldi.

İsa Teres’i̇n yardımcısı ve terörden arananlar yeşil li̇stesindeki Si̇nan Devri̇m kod adlı Mehmet Hayme, Muş’ta yanındaki üç teröri̇sti̇ bırakıp kaçarken yakalanmış, aynı gün Hayme’ni̇n gri li̇stede aranan ve bırakıp kaçtığı Karlıova sorumlusu Bedran kod adlı Yunus Emre Araslı da operasyon sırasında ölmüştü.

Terörden arananlar gri listesindeki “Bingöl gücü” sorumlularından Radi Piling kod adlı Abi̇di̇n Bayram’ın 21 Mayıs’ta, Kığı sorumlusu Özgür kod adlı Engi̇n Özün’ün 13 Haziran’da ölü olarak ele geçirilmesiyle Teres, teröristlerce eleştirilmişti.

Teres’in de öldürüldüğü operasyonda, 3 M16 piyade tüfeği, 2 biksi makineli tüfek, 4 kalaşnikof piyade tüfeği, 19 el bombası, 2 tabanca, 2 tabanca şarjörü, 12 M16 piyade tüfeği şarjörü, 23 kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 426 M16 piyade tüfeği fişeği, bin 128 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 352 biksi makineli tüfek fişeği, 52 tabanca fişeği, bir el telsizi, bir güneş paneli ve bir parçalanmış silah üstü termal dürbün ele geçirildi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Beğendim Arkadaşlarımla Paylaş

1 Erişim
832
1 Erişim, 832 points

What's Your Reaction?

İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Çok Hoş Çok Hoş
0
Çok Hoş
Zayıf Not Zayıf Not
0
Zayıf Not
Zekice Zekice
0
Zekice
Komik Komik
0
Komik
Harika Harika
0
Harika
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Bu da ne Bu da ne
0
Bu da ne
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Utanç Verici Utanç Verici
0
Utanç Verici
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

Comments 0

Düşünceniz ?

PKK terör örgütü çöküyor!

Giriş Yap

Topluluğumuza Katılın!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

Şifremi Bulmama Yardımcı Ol

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

My Gaste Topluluğuna Katılın!

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image