Muş’un Bulanık İlçesinde Sondaj Yapıldığı Sırada Toprak Alev Aldı

Muş’un Bulanık ilçesinde köylüler sondaj yaparken toprak alev aldı. 5 metre yüksekliğe kadar çıkan alevler, köyde doğalgaz bulundu sevincine yol açtı.
11 Ekim 2016 | 3 sene Önce

Muş’un Bulanık ilçesine bağlı Köprü köyünde su sondajı çalışması sırasında topraktan çıkan alevler heyecanlandırdı. Köy halkı çıkan alevlerin doğalgaz olması halinde zengin olacaklarının hayalini yaşamaya başladı.

ALEVLER 5 METRE YÜKSEKLİĞE ÇIKTI

İlçe merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Köprü köyüne giden elektrik ve bobinaj ustası Erhan Doğar, ekibi ile birlikte su ararken topraktan çıkan alev korku ve heyecan yarattı. Köy meydanında yaklaşık 5 metre yüksekliğe çıkan alevleri gören halk olay yerine akın etti. Haber verilmesi üzerine köye jandarma ekipleri gelerek çevre güvenliği aldı.

KÖYE 80 METRE UZAKLIKTA

Elektrik ve bobinaj ustası Erhan Doğar, köyde su sondajı çalışması yaptıkları sırada topraktan çıkan alevle büyük bir korku yaşadıklarını söyledi. Doğar, “Köye su bulmak için yaklaşık 80 metre yere sondaj vurduk. Çekici kaynak yapıyorduk. Birden alev çıktı. Buradan herhangi bir doğal boru hattı geçmiyor. Bu çıkan alevler doğalgaz olabilir. Görevlilerin gelip burada inceleme yapmasını istiyoruz” dedi.

KÖY HALKI ZENGİNLİK HAYALİ KURDU

Köy halkı ise çıkan alevlerin doğalgaz olması halinde zengin olacaklarının hayalini yaşamaya başladı.

Önceki İçerikAnnesinin İçine Doğmuştu! Üniversiteli Kız Hafriyat Kamyonunun Altında Kaldı
Sonraki İçerikTekirdağ Diyaliz Merkezindeki 18 Hastada Hepatit C Virüsü Çıktı

Yorumunuz ?