Mustafa Boydak’tan ‘TMSF’ Açıklaması: Hukuki Hakkımızı Kullanacağız

06 Eylül 2016 | 2 sene Önce

Mustafa Boydak, Boydak Holding’in TMSF’ye devredilmesi kararının ardından Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Boydak, yaptığı açıklamada “Boydak Holding’in TMSF ‘ye devrine karar verilmiş. Kararı henüz göremedik. Elbette hukuki haklarımızı tümüyle kullanacağız. Hayırlısı olsun.” dedi.

KAYYUM ATANMIŞTI

Konuyla ilgili olarak TMSF’den ise resmi bir açıklama yapılmadı. Boydak Holding yönetimine Ağustos ayında beş kişilik kayyum atanmıştı.

KAYYUMLARIN YETKİLERİ TMSF’YE DEVREDİLİYOR

Olağanüstü hal kapsamında geçen hafta yayımlanan kanunhükmünde kararnameye (KHK) göre, “terör örgütlerine” aidiyet veya irtibat nedeniyle şirketlere atanan kayyumların yetkileri TMSF’ye devredilecek.

MEMDUH BOYDAK TUTUKLANMIŞTI

Yine KHK’ya göre kayyum yetkisinin TMSF’ye hakim kararıyla devredilmesinin ardından kayyumların görevi sona erecek. Holding yöneticilerinden Memduh Boydak da FETÖ’ye finans desteği sağlandığı iddiasıyla daha önce başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanmıştı.

Mobilya, tekstil, kimya, demir-çelik, lojistik, enerji, bilişim gibi birçok sektörde 41 şirketle faaliyet gösteren Boydak Holding’in 2015 yılında 6.9 milyar TL cirosu bulunuyordu.

Önceki İçerikBaşkentte Gecekondu Yıkım Ekibine Ateş Açıldı
Sonraki İçerikFreni Boşalan Otomobil, Ağaca İple Bağlanarak Kurtarıldı

Yorumunuz ?