Meriç Küçükdoğanca Deresinde Toplu Balık Ölümü Görüldü

24 Eylül 2016 | 2 sene Önce

Edirne’nin Meriç İlçesi Küçükdoğanca Mahallesinden geçen derede toplu balık ölümlerinin yaşandığı görüldü. Ölümlerin bölgedeki yağ fabrikasının atıklarından kaynaklandığı ileri sürüldü.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

Edirne’nin Meriç İlçesi Küçükdoğanca Mahallesinden geçen deredeki toplu balık ölümleri mahallele halkını isyan ettirdi. Dereden gelen pis kokunun yakınında bulunun bir yağ fabrikası atıklarından kaynaklandığı iddia eden mahalleli durumu belediyeye bildirdi. Mahallede oturanlar buna rağmen belediyenin önlem almadığını ve devam eden balık ölümlerini fotoğraflayarak sosyal medyada paylaştı.

“BALIK ÖLÜMLERİ DEVAM EDİYOR”

 Küçük doğanca Mahallesi Muhtarı İsmail İşözü, derede toplu balık ölümlerinin devam ettiğini yaşanan olayın kendilerini çok üzdüğünü söyledi. Derede toplu balık ölümüyle ilgili yetkililere bilgi verdiklerini söyleyen İşözü, “Mahallemizde temiz akan derenin atıklarla kirletip bu hale gelmesi bizi çok üzüyor. Dereyi kirletenlerin bir an önce cezalandırılıp derenin tekrar temiz akması için yetkililere bildirdik, fakat balık ölümleri devam ediyor” dedi.

Önceki İçerikHalk Otobüsünde Tecavüze Kalkışan Şoför Tutuklandı
Sonraki İçerikKadir Topbaş’tan Metrobüs Faciası Sonrası Açıklama

Yorumunuz ?