Liderlerin Çok Konuşulan ‘Yenikapı Fotoğrafı’nın Ayrıntıları Ortaya Çıktı

08 Ağustos 2016 | 2 sene Önce

Yenikapı’da düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nde çekilen ve Türk siyaset tarihine damga vuran fotoğrafın perde arkası ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sohbet ederken çekilen fotoğraf çok konuşulmuştu.


Miting öncesi protokol için hazırlanan çadırda çekilden bu fotoğrafta liderler bir araya geldi.

ERDOĞAN, HAL HATIR SORDU

Öncelikle, Cumhurbaşkanı Erdoğan, liderlere hal hatır sordu ve mitinge katılımlarından dolayı teşekkür etti. Erdoğan, mitinge katılımın yoğunluğuna dikkat çekti.


KILIÇDAROĞLU, MEMNUNİYETİNİ İFADE ETTİ

CHP kaynaklarına göre, Cumhurbaşkanı’nın ardından söz alan CHP lideri Kılıçdaroğlu, kitlesel katılımın yoğunluğundan dolayı memnuniyetini ifade etti. Kılıçdaroğlu miting alanına nasıl geldiğini anlatırken, “Biz bile miting alanına girerken zorluklar yaşadık” dedi. CHP lideri, Ankara’dan İstanbul’a nasıl geldiğini ve trafik sıkışıklığından söz etti.

Erdoğan, CHP liderinin ardından, MHP lideri Bahçeli’ye nasıl geldiğini sordu. Bahçeli de, kendisinin karayoluyla Ankara’dan İstanbul’a geldiğini ve karayoluyla tekrar Ankara’ya döneceğini söyledi.

Önceki İçerikHulusi Akar’ın Yeni Yaveri Mitingde Görüntülendi
Sonraki İçerikYabancılar Burger King’in Türk işletmecisine “dolar yağdırdı”

Yorumunuz ?