İşte Google’da en çok aranan kelimeler!


Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Türkiye  genelinde 2014’te Google’da yapılan aramalarda, en büyük yükseliş gösteren  kelimeler, “Kiraz Mevsimi”, “Medcezir”, “İnstagram”, “İzlesene”, “outlook”,  “sözcü”, “çeviri”, “Yandex” oldu.
Ülke genelinde “sağlık” kategorisinde “Bursa” ilk sırayı alırken, bunu  “SGK” ve “randevu” kelimeleri takip etti. Aynı kategoride en büyük çıkışı “als  hastalığı”, “İbrahim Saraçoğlu”, “şeker” kelimeleri gösterdi.
 “Seyahat” kategorisindeki aramalar incelendiğinde, “THY” ilk sırada  bulunurken, bunu “İstanbul”, “uçak”, “uçak bileti”, “Pegasus”, “bebek” izledi.  Söz konusu dönemde bu kategoride en büyük çıkışı gösteren aramalar ise “2014  kurban bayramı”, “kamilkoç”, “Atlasjet” ile “otobüs bileti” oldu.
Aynı dönemde dünya genelinde en çok “Facebook”, “Youtube”, “Google”,  “Hotmail”, “film”, “video” kelimeleri aranırken, Google’da dünyada en çok  yükselen aramalar “Facebook”, “Youtube”, “Google”, “download”, “you”, “Hotmail”  şeklinde gerçekleşti.
  
– En çok “Galatasaray” arandı 
   “Spor” kategorisi incelendiğinde, bu dönemde en çok aranan kelimeler  sırasıyla “lig”, “Galatasaray” ve “ligtv” olurken, bu alanda en çok çıkış  gösteren aramalar “Chelsea-Galatasaray maçı”, “Chelsea Galatasaray”, “osm”,  “Dünya Kupası 2014” oldu. Söz konusu kategoride “Fenerbahçe” 5. sırada yer  alırken, “Beşiktaş” ise 8. sırada kendine yer buldu.
  “İnternet” kategorisinde “Google”, “Twitter”, “Hotmail”, “Vodefone” ve  “Turkcell” aramalarda ilk sırada yer alırken, “Türksat 4a”, “Iphone6”, “Turksat”  yükseliş gösteren aramalar oldu.
“Gayrimenkul” alanında ise “Sahibinden”, “Milliyet” ve “emlak”  sıralaması oluştu. 
 – Büyükşehirler ne aradı? 
İstanbul’daki internet kullanıcıları en çok “Facebook”, “Youtube”,  “Google”ı ararken, “Kiraz Mevsimi”, “Medcezir” ve İzlesene” kelimeleri en çok  çıkış gösteren aramalarda ilk sıralara yerleşti. İzmirli internet  kullanıcılarının aramalarında “Facebook”, “Youtube”, “Google” sıralaması  gerçekleşirken, Ankaralı internet kullancıları “Facebook”, “Youtube”, “Ankara”  kelimelerini aradı.
 – Hangi ay ne arandı, en çok çıkışı ne yaptı? 
   Son dönemde Google’daki aramalar aylık periyotlar halinde ise şu  şekilde gerçekleşti:
– 1 Ocak-1 Şubat: “Facebook”, “Youtube”, “Google” en çok aranan  kelimeler, “Arkadaşım Hoşgeldin”, “Recep İvedik 4”, “takdir teşekkür hesaplama”  en çok çıkış yapanlar.
– 1 Şubat-1 Mart: “Facebook”, “Youtube”, “Google” en çok arananlar,  “seçim sonuçları”, “Survivor”, “Recep İvedik 4” en çok çıkış yapanlar.
– 1 Mart-1 Nisan: “Facebook”, “Youtube”, “Face” en çok arananlar,  “seçim sonuçları”, “Dailymotion”, “İzlesene”, en çok çıkış yapanlar.
– 1 Nisan-1 Mayıs: “Facebook”, “Youtube”, “e-okul” en çok arananlar,  “Soma”, “izlesene com”, “Dailymotion” en çok çıkış yapanlar.
– 1 Mayıs-1 Haziran: “Facebook”, “Youtube”, “e-okul” en çok arananlar,  “Soma”, “takdir teşekkür hesaplama”, “anneler günü” en çok çıkış yapanlar.
 – 1 Haziran-1 Temmuz: “Facebook”, “Youtube”, “Google” en çok  arananlar, “Dünya Kupası”, “ÖSYM”, “osym” en çok çıkış yapanlar.
– 1 Temmuz-1 Ağustos: “Facebook”, “Youtube”, “Google” en çok  arananlar, “Kiraz Mevsimi”, “Kaçak Gelinler”, “Ulan İstanbul” en çok çıkış  yapanlar.
– 1 Ağustos-1Eylül: “Facebook”, “Youtube”, “Google” en çok arananlar,  “Türksat”, “Kiraz Mevsimi” ve “kyk” en çok çıkış yapanlar.
– 1 Eylül-1Ekim: “Facebook”, “Youtube”, “Google” en çok arananlar,  “Medcezir”, “Kurtlar Vadisi”, “aöf” en çok çıkış yapanlar.
– 1 Ekim-1 Kasım: “Facebook”, “Youtube”, “Google” en çok arananlar,  “Bu Tarz Benim”, “e okul”, “Medcezir” en çok çıkış yapanlar.
– 1 Kasım- 25 Aralık: “Facebook”, “Youtube”, “Ankara” en çok  arananlar, “e okul veli”, “kpss tercih”, eokul” en çok çıkış yapanlar.
  – haber, görseller ve Youtube’da neler aradık?
Google’ın istatistiklerinde “haber” kategorisinde “Facebook”,  “Youtube”, “Galatasaray” en çok aranan kelimeler olurken, bu alanda “Kiraz  Mevsimi”, “seçim sonuçları ve “Soma” en büyük çıkışı gerçekleştiren kelimeler  oldu.
“Görseller”de “Facebook”, “tumblr” ve “bebek” aramalarda ilk sırayı  alırken, en çok çıkış gösteren aramalar; “Kiraz Mevsimi”, “Soma” ve “Medcezir”…
 Türkiye’de bu dönemde “YouTube”da “2014”, “Ahmet Kaya”, “Medcezir” ve  “Sıla” en çok aranan kelimeler sıralamasını oluştururken, “Kardeş Payı”, “Kiraz  Mevsimi” ve “tabi tabi” en çok çıkış gösterenler olarak yerini aldı.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Beğendim Arkadaşlarımla Paylaş

1 Erişim
842
1 Erişim, 842 points

What's Your Reaction?

İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Çok Hoş Çok Hoş
0
Çok Hoş
Zayıf Not Zayıf Not
0
Zayıf Not
Zekice Zekice
0
Zekice
Komik Komik
0
Komik
Harika Harika
0
Harika
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Bu da ne Bu da ne
0
Bu da ne
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Utanç Verici Utanç Verici
0
Utanç Verici
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

Comments 0

Düşünceniz ?

İşte Google’da en çok aranan kelimeler!

Giriş Yap

Topluluğumuza Katılın!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

Şifremi Bulmama Yardımcı Ol

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

My Gaste Topluluğuna Katılın!

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image