İşte cezaevindeki Demirtaş’ın ilk görüntüsü!

Terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı HDP’nin Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Mardin’de görülen davanın duruşmasına Edirne’de kaldığı cezaevinden SEGBİS yöntemiyle bağlanarak savunma verdi. Demirtaş ilk kez görüntülendi.
25 Kasım 2016 | 2 sene Önce

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bugün Mardin’de görülen davanın duruşmasına, tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’nden SEGBİS yöntemiyle bağlandı. Savunması alınan Demirtaş’ın ilk cezaevi görüntüsü de kameralara yansıdı.

EŞİ CEZAEVİNDE ZİYARET ETTİ

Öte yandan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı tutuklu bulunduğu Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde eşi Başak Demirtaş ziyaret etti. Kıyafet getirdiği eşinin sağlığının ve moralinin yerinde olduğunu söyleyen Başak Demirtaş, “Başkanın sağlığı da, durumu da, morali de çok iyiydi. Herkese, bütün halka selamlarını söyledi. Bu hukuksuzluğun daha fazla devam etmeyeceğini inanıyor, ‘Bunu herkes böyle bilsin, uzun süre devam edemez’ dedi” diye konuştu.

5 KASIM’DA TUTUKLANMIŞTI

Hatırlanacağı üzere Selahattin Demirtaş ve HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ 5 Kasım’da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Önceki İçerikOkan Bayülgen’e Diriliş ile alay etmek pahalıya patladı! Kovuldu
Sonraki İçerikPişmanım dedi, mahkeme cezayı kesti!

Yorumunuz ?