Hürriyet yazarından Türkiye’ye küstah iftira!


Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Can Dündar başta olmak üzere ABD ve Rusya gibi ülkeler tarafından, Erdoğan iktidarının terör örgütü DAEŞ’e yardım ettiği iftirasıyla, uluslararası kamuoyunda Türkiye hakkında yapılan karalama kampanyalarına bir yenisi daha eklendi.

Bugünkü yazısında, Türkiye’yi DAEŞ’e yardım eden ülke gibi göstermeye çalışan Hürriyet gazetesi Washington Temsilcisi Tolga Tanış, Britanya merkezli ‘Conflict Armament Research’ adlı kuruluşu kaynak göstererek, terör örgütünün elinde Türk malı potasyum nitratlar olduğunu iddia etti.

PETROL KAÇAKÇILIĞI YALANI

“Ruslar dışında kimse Türk Hükümeti’ni DEAŞ’la petrol kaçakçılığı yaptığı için suçlamadı” ifadelerini kullanarak yazısına başlayan Tanış’ın, daha ilk cümlesinde Türkiye’nin terör örgütü DAEŞ’le petrol ticareti yaptığı yalanını kabul etmesi dikkat çekti.

Türkiye’nin terör örgütleriyle işbirliği içinde olduğunu ima ederek, DAEŞ’in Türk malı malzemeler ile geniş çaplı silah üretimine giriştiği gibi mesnetsiz ifadeleri dile getiren Tanış, “DEAŞ’ın sanıldığından çok daha sofistike, tıpkı bir devlet gibi standartlar içeren silah ve cephane üretimi yürüttüğü ortaya çıkıyor. Tesislerde kullanılan malzemelerin de büyük oranda Türk malı olduğu anlaşılıyor. Roket yakıtında kullanılan şeker. Patlayıcı yapımına uygun alüminyum. Mühimmat ve silah bakımında kullanılan gres. Havan mermisi yapımında kullanılan çimento. Ve yine roket yapımında kullanılan potasyum nitrat gübre. Hepsi Türk malı” diye yazdı.

MİT’E KÜSTAH İFTİRA

Uluslararası koalisyonun bir parçası olarak Türkiye’nin DAEŞ’e karşı verdiği etkin mücadeleyi görmezden gelen Tanış, skandal ifadelerin yer aldığı makalesinde, MİT’in DAEŞ’e patlayıcı yapımında yardım etmiş olabileceğini ima edecek kadar da ileri gitti.

Elinde hiçbir somut delil olmamasına rağmen suçlamalarını sürdüren Tanış’ın, söz konusu makale boyunca, Türkiye’yi uluslararası kamuoyunda itibarsızlaştırmaya yönelik algı operasyonu yaptığı dikkatlerden kaçmadı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Beğendim Arkadaşlarımla Paylaş

2 Erişim
849
2 Erişim, 849 points

What's Your Reaction?

İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Çok Hoş Çok Hoş
0
Çok Hoş
Zayıf Not Zayıf Not
0
Zayıf Not
Zekice Zekice
0
Zekice
Komik Komik
0
Komik
Harika Harika
0
Harika
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Bu da ne Bu da ne
0
Bu da ne
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Utanç Verici Utanç Verici
0
Utanç Verici
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

Comments 0

Düşünceniz ?

Hürriyet yazarından Türkiye’ye küstah iftira!

Giriş Yap

Topluluğumuza Katılın!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

Şifremi Bulmama Yardımcı Ol

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

My Gaste Topluluğuna Katılın!

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image