Hulusi Akar, Dişli’ye Bağırmış: Ne Darbesi Ulan, Sen Manyak mısın

26 Temmuz 2016 | 2 sene Önce

Genelkurmay Başkanı Org. Akar, 15 Temmuz günü yaşadıklarını tanık anlattı. ‘Herkesi alacağız’ diyen Dişli’ye, “Ne diyorsun ulan, ne darbesi, manyak mısın” diye bağırmış.

15 Temmuz darbe girişiminde bir süre alıkonulan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, 15 Temmuz günü yaşadıklarını tanık sıfatıyla savcıya anlattı. Akar, “Beni Gülen ile Tuğgeneral Hakan Evrim görüştürmeye çalıştı. Darbeye karşı durdum, “Yapmayın, yanlış yoldasınız, kan dökmeyin” dedim, dinletemedim” dedi.

Akar’ın ifadesinden öne çıkanlar şöyle:

DİŞLİ “OPERASYON BAŞLADI, HERKESİ ALACAĞIZ” DEDİ

”Yapmayın, yanlış yoldasınız dedim. Ama darbenin başındaki isimlerden Tümgeneral Mehmet Dişli ‘komutanım geri dönüş yok, biz bu yola çıktık’ dedi. ‘Komutanım operasyon başladı herkesi alacağız’ gibi şeyler söyledi.

“ULAN NE OPERASYONU, SEN MANYAK MISIN?” DİYE BAĞIRDIM

Hiddetle ‘Ne diyorsun ulan sen, ne operasyonu, sen manyak mısın, sakın ha yapmayın’ şeklinde bağırdım. Benim seninle böyle işlerle olanlarla hiçbir işim olamaz kim bunlar siz kimsiniz dedim.

“ÖLÜM OLMADAN BİTİRİN’ DEDİM, İKNA EDEMEDİM”

Bu girişimin başarısız olacağını hiddetle anlatıyordum. Cezasını çekeceklerini hiç olmazsa bir erkeklik gösterip bu işi sonlandırmalarını söyledim ‘ölüm olmadan bitirin’ dedim fakat ikna edemedim. ‘Komutanım bu iş bitti, herkes yola çıktı’ anlamında şeyler söylüyordu.”

hulusi-akar-in-ifadesi-beni-gulen-ile-8644112_9716_m

Orgeneral Hulusi Akar’a Fethullah Gülen’le görüştürme teklifini götüren Üs Komutanı Tuğgeneral Hakan Evrim

“DİŞLİ’NİN RUH HALİ FARKLIYDI”

Darbe girişimiyle ilgili olarak ilk bilgi Tümgeneral Mehmet Dişli tarafından verildi. Geçmişte bildiğim ruh halinden farklı bir tarzda içeri girdi ve farklı bir tarzda konuşmaya başladı. “Birazdan göreceksiniz, taburlar yola çıktı, birazdan göreceksiniz “diyordu.”

GÜLEN’LE GÖRÜŞTÜRMEK İSTEYEN GENERAL’İN ADINI VERDİ

Orgeneral Akar, kendisine zorla darbe bildirisini imzalatmak isteyen ismin Tuğgeneral Hakan Evrim olduğunu ve bu kişinin de “Sizi kanaat önderimiz Fetullah Gülen ile görüştürelim” dediği yönünde ifade verdi.

Önceki İçerikÇarpıcı detay: Darbe tarihini bu yüzden o tarihte seçmiş!
Sonraki İçerikABD’de Gece Kulübünde Silahlı Saldırı: 2 Ölü, 17 Yaralı

Yorumunuz ?