Hırvatistan’dan Avrupa Birliği’ne Türkiye Uyarısı

Hırvatistan Dışişleri Bakanı Davor Ivo Stier, Türkiye ile müzakereleri askıya almanın, Avrupa Birliği’nin çıkarına olmayacağını belirtti.
25 Kasım 2016 | 3 sene Önce

Avrupa Parlamentosu’nun ” Türkiye ile ilişkiler dondurulsun” tavsiye kararının ardından Türkiye’ye bir destek de Hırvatistan’dan geldi. Hırvatistan Dışişleri Bakanı Avrupa Birliği’ni uyardı.

“NE AVRUPA BİRLİĞİ’NİN NE DE HIRVATİSTAN’IN ÇIKARINA OLUR”

Slovenya ziyareti sırasında düzenlediği basın toplantısında konuşan Hırvatistan Dışişleri Bakanı Davor Ivo Stier, ” Türkiye ile müzakereleri askıya almak, ne Avrupa Birliği’nin, ne Hırvatistan’ın, ne de Slovenya’nın çıkarına olur.” dedi.

Stier, “Ankara’ya karşı dengeli bir tavır benimsemeliyiz.” diye de ekledi.

ERDOĞAN REST ÇEKMİŞTİ

Avrupa Parlamentosu dün Türkiye ile AB arasında yürütülen üyelik müzakerelerinin geçici olarak dondurulmasını teklif etmişti.

Bu gelişme üzerine bugün AB ülkelerine seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, “Verdiğiniz sözleri yerine getirmediniz. Kapıkule’ye 50 bin mülteci dayandığı zaman feryat ettiniz, ‘Acaba Türkiye sınır kapılarını açarsa ne yaparız?’ demeye başladınız. Bana bak, eğer daha ileri giderseniz bu sınır kapıları da açılır bunu da bilesiniz” ifadesini kullanmıştı.

Önceki İçerikBakan açıkladı: İşte ÖTV’ye gelen artışlar
Sonraki İçerikEbru Gündeş İfadesinde “Ben Yapmadım Reza Yaptı” Dedi

Yorumunuz ?