Gülerce yeni bir darbe ihtimalini açıkladı

25 Eylül 2016 | 2 sene Önce

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Türker Akıncı’nın moderatörlüğündeki Ortak Akıl programında gündemi değerlendiren Hüseyin Gülerce çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Akıncı, Gülerce’ye, ‘Ekim ayında yeni bir darbe ihtimali var mı?’ diye sordu. Hüseyin Gülerce de, ‘Şimdi soruyu şöyle sorabilirsiniz; şu kadar tasviyeler yapıldı; yargıda, emniyette, bürokraside, iş dünyasında, öğretmenler katında, memurlar katında… Bunların yeni bir darbe girişime imkanı, gücü kaldı mı? Bunlar bitmedi çünkü Amerika bitmedi, ingiltere bitmedi, israil bitmedi, üst akıl bitmedi’ yanıtını verdi. Gülerce şöyle devam etti:

‘Yani darbeyi sadece Fetullah Gülen’in kendisinin planladığı ve yaptığı düşüncesinde sıkışır kalırsanız; o zaman bunların kolu kanadı kırıldı. Silahlı kuvvetler içinde belki delilik yapacak çıkar, iki savaş uçağını kaldırabilirler diye. Ama ekim ayında veya kasım ayında veya ondan sonra Türkiye’yi bir kaosa sürüklemek için yeniden düğmeye basılır mı, Türkiye’yi siyaseten ve ekonomik alanda bir kaosa sürüklemek için düğmeye basılır mı derseniz, evet basılır.’

Önceki İçerikTSK: 6 terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi
Sonraki İçerikNusaybin’de bir sokaktaki tel kaldırıldı

Yorumunuz ?