Gülen darbe sonrası orada ikamet edecekti! Öldükten sonra ise…

05 Ekim 2016 | 2 sene Önce

Baro Evi’nde basın toplantısı düzenleyerek FETÖ’nün Bolu yapılanması ve örgütün Bolu için ne kadar önemli olduğunu anlatan gazeteci İmdat Aslan, “Abant Tabiat Parkı tıpkı Kabe gibi örgüt lideri Fetullah Gülen’in yaşarken ziyaret edildiği bir yer haline getirilmek için çalışıldı. 2008’de Abant’ın kısmi olarak imara açılmasıyla o dönem Abant’ta sular yükselmişti. Bilim adamlarının ve uzmanlarının itirazlarına rağmen FETÖ soruşturması kapsamında ihraç edilen Bolu eski Valisi Halil İbrahim Akpınar tarafından ısrarla yapılmak istenmesi, FETÖ’nün üst aklı olan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın Abant Platformu’nun 1998 yılından bu yana Abant’ta toplanması ve Abant’la hiç bir alakası olmamasına rağmen Abant isminin alınması son olarak ‘Abant Davos olacak’ sloganı hiç tesadüf değil” dedi.

İmdat Aslan

“ABANT TIPKI KABE GİBİ ZİYARET EDİLECEKTİ”

Aslan sözlerinin devamında şu sözlere yer verdi;

“Abant’ın kısmi imara açılmasıyla Fetullah Gülen Bolu’da ikamet edecekti. Dünya genelindeki Fetullah Gülen’in okullarındaki Yahudisi, Hıristiyani, ateisti ve Müslümanların çocukları tıpkı Türkçe olimpiyatlarında olduğu gibi Bolu’ya getirilecekti. Abant tıpkı Kabe gibi Fetullah’ın yaşarken ziyaret edildiği, öldükten sonra tavaf edildiği bir inanç turizmi haline gelecekti.”

“ABANT PENSİLVANYA’NIN İKLİMİNE UYGUN”

Abant Tabiat Parkı’nın ikliminin Fetullah Gülen’in yaşadığı Pensilvanya’nın iklimine çok benzediğini ifade eden İmdat Aslan, “Bolu, Türkiye’deki 81 il içerisinde FETÖ’nün karargah olarak nitelendirdiği 10 ilin başında geliyor. Gülen’in yaşadığı Pensilvanya’da Ere Gölü’ne iklim olarak hava olarak en yakın yer Abant’tır. Gülen, düşündüğü şekilde halife olarak Türkiye’ye dönmüş olsaydı Abant’ta malikanesi yapılacaktı. Çünkü daha önce ticarethaneleri olan Highway Alışveriş Merkezi kurulmuştu. Bolu, Fetullah Gülen’in inanç turizmi adı altında yaşarken ziyaret edildiği yer, öldükten sonra ise dinlerarası diyaloğun, ılımlı İslam’ın Bolu’da tatbik edildiği yer olacaktı. Bolu’da görev yapan son üç Valinin FETÖ ile iltisaklı olması, birinin cezaevinde, birinin ihraç, birinin ise merkeze çekilerek dün itibariyle emekli olması ve üç Valinin peşpeşe gelmesi hiç tesadüf değil. Örgütün Bolu’ya verdiği önem çok fazlasıydı. Yaşananlar iyi değerlendirmek gerekiyor” ifadelerinin kullandı.

Önceki İçerikFırat Kalkanı’ndan acı haber: Şehit ve yaralılar var
Sonraki İçerikO ülkeden FETÖ küstahlığı: ‘Türkiye özür dilesin’

Yorumunuz ?