“Görmek” İçin Gittikleri Hastanede “Kör” Oldular


Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Adana’da özel bir hastanede 5 Ağustos 2016 günü 17 kişi katarakt nedeniyle göz ameliyatı oldu. Ameliyattan sonra evlerine gönderilen hastalar, narkozun etkisi geçtikten sonra göz ağrısı şikayetiyle yeniden hastaneye başvurdu. Burada iddiaya göre göz ağrılarının ameliyat yeni olduğu için olabileceği söylenen hastalar, ağrı kesici verilip gönderildi. Ancak gün geçtikçe ağrıları artan bazı hastalar, devlet ve üniversite hastanelerine sevk edildi. Yapılan tetkiklerde gözünde yüksek derecede enfeksiyon olduğu tespit edilen hastalar tedavi altına alındı. Bazı hastalar ikinci kez ameliyat olmak zorunda kaldı.

“BU SAATTEN SONRA GÖRÜP PİLOT MU OLACAKSIN”

Bu süreçte hasta yakınları özel göz hastanesinin doktorlarıyla da tartışma yaşadı. Hasta yakınları, doktorların ameliyat olanlar genelde yaşlı insanlar olduğu için “Bu saatten sonra görüp pilot mu olacaksın”, “Enfeksiyonu evde kapmışsınız” dediklerini ileri sürdü. 17 hastadan çok yaşlı olanların ikinci bir ameliyatı kaldıramayacağı, hayati tehlikelerinin olduğu öğrenildi. Bu nedenle durumu kritik olan hastalar Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi ile Ankara ve İstanbul’daki hastanelere sevk edildi.

17 HASTADAN 10’U ŞİKAYETÇİ OLDU

Ameliyat olan 17 hastadan 10’u göremediği ya da görme kaybı yaşadığı gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulundu. Ayrıca hasta yakınları Sağlık Bakanlığı’na da şikayette bulundu. Bunun üzerini Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nden gönderilen heyet, hastanede inceleme başlattı. Yapılan incelemeler sonucu enfeksiyonun ameliyathanede kapılmış olabileceği ihtimali üzerine hastanenin ameliyathanesi 15 gün önce kapatıldı. Hastane ise ameliyatta doktor ve ameliyat hatası olmadığını ileri sürdü.

“SAĞLAM GİTTİM, KÖR OLDUM”

5 Ağustos günü göz ameliyatı olan 60 yaşındaki Perihan Oğuş, bulanık gördüğü için hastaneye gözlüklerini değiştirmeye gittiğini belirterek, “Doktor beni muayene etti. Gözümde katarakt olduğunu söyleyip ‘ameliyat edelim’ dedi. Bende çocuklarıma danışıp ameliyat olmaya karar verdim. Ameliyat günü gittiğimde hangi gözümü ameliyat edeceklerini bana sordular, bende bilmediğimi söyleyince sağ gözümü ameliyat etmeye karar verdiler. O gün 17 kişi ameliyat olduk. Ameliyattan çıktıktan bir süre sonra eve geldim. Ancak ağrıdan duramadım. Böyle bir ağrı yok. Göz ağrımı hiçbir şey kesmedi. Tekrar hastaneye gittim, bana ağrı kesici verip, gözümü pansuman edip gönderdiler. Ancak ağrıdan yine duramadım. Hastaneye tekrar gittim, bu kez beni hastaneye yatırdılar. Bir süre burada yattım. Daha sonra çıktım ancak şikayetlerim bitmedi. Bir gün sabah kalktım, çocuklara görmediğimi söyledim. Hemen hastaneye gittik, beni Balcalı Hastanesi’ne sevk ettiler. Burada doktorlar muayene edip gözümün yüksek derecede mikrop kaptığını söyledi. Bir süre burada tedavi oldum ama hala göremiyorum. Hastaneye daha iyi görmek için gittik, kör olduk” dedi.

Oğuş, bırakın görmeyi gözünü dahi açamadığını ifade ederek, bunu yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunup, mahkemede hakkını arayacağını söyledi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Beğendim Arkadaşlarımla Paylaş

1 Erişim
852
1 Erişim, 852 points

What's Your Reaction?

İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Çok Hoş Çok Hoş
0
Çok Hoş
Zayıf Not Zayıf Not
0
Zayıf Not
Zekice Zekice
0
Zekice
Komik Komik
0
Komik
Harika Harika
0
Harika
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Bu da ne Bu da ne
0
Bu da ne
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Utanç Verici Utanç Verici
0
Utanç Verici
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

Comments 0

Düşünceniz ?

“Görmek” İçin Gittikleri Hastanede “Kör” Oldular

Giriş Yap

Topluluğumuza Katılın!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

Şifremi Bulmama Yardımcı Ol

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

My Gaste Topluluğuna Katılın!

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image