Göreve iade edilen öğretmenler listesi belli oldu

15 Temmuz darbe girişimi sonrası açığa alınan öğretmenlerden bir kısmı göreve iade edildi. Göreve iade edilen öğretmenler listesi belli oldu. İşte, isim isim göreve iade edilen öğretmenler listesi.
25 Kasım 2016 | 1 sene Önce

Göreve iade edilen öğretmenler listesi açıklandı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası birçok öğretmen açığa alınmıştı. Bu öğretmenlerden bir kısmı görevine iade edildi. İsim isim göreve iade edilen öğretmenler listesi belli oldu. 6007 öğretmen tekrar görevine döndü. Göreve iade edilen öğretmenlerin kim oldukları merak ediliyor. İşte, isim isim göreve iade edilen öğretmenler listesi.

GÖREVE İADE EDİLEN ÖĞRETMENLER LİSTESİ

DİYARBAKIR’DA 2 BİN 253 ÖĞRETMEN DÖNDÜ

Diyarbakır’da da Kamu Hükmündeki Kararname ile açığa alınan 4 bin 319 öğretmenden, 2 bin 253 öğretmenin göreve başlamasının önünü açan bakanlık yazısı, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ulaştı.

Bakanlık Teftiş Kurulu’ndan geçen ve soruşturması tamamlanan ve göreve başlayacak 2 bin 253 öğretmenin isim yer aldığı liste ve görev izni Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ulaştı. Soruşturmaları tamamlanan 2 bin 253 öğretmenin, pazartesi günü görevlerine başlayacağı öğrenildi.

Van Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ise yaptığı açıklamada “Van’da açığa alınan öğretmenlerimizden 466’sı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlerine iade edilmiştir. Bugün okullarına tebliğ edilecektir. Hayırlı olur inşallah” dedi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da Twitter adresinden yaptığı duyuruda, “6 bin kişinin iade yazıları valiliklere gönderilmeye başlandı. Ancak bunların ağırlıklı olarak eylemden açığa alınanlar olduğu anlaşılmaktadır” dedi.

Önceki İçerikBitlis’in DBP’li Belediye Başkanı Hüseyin Olan Tutuklandı
Sonraki İçerikGaziantep’te şiddetli patlama sesi duyuldu

Yorumunuz ?