Genç Çift, 400 Yıllık Kilise’de Nikah Kıydı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir çift, 400 yıllık tarihi geçmişi olan Gümüşlük Eklisia Kilisesi’nde düzenlenen törenle evlendi.
27 Kasım 2016 | 1 sene Önce

Bodrum ilçesinde bir çift, 400 yıllık tarihi Gümüşlük Eklisia Kilisesi’nde düzenlenen törenle dünya evine girdi.

EVLENME KARARI ALDILAR

Kentte yaşamlarını sürdüren iş adamı Oğuz Konca ile bankacı Gülen Başak Demirlağlı, ilçeye bağlı Gümüşlük Mahallesi’ndeki 400 yıllık Eklisia Kilisesi’nde evlenme kararı aldı.

KİLİSENİN İÇİ KENDİLERİ İÇİN HAZIRLANDI

Gelin ve damat ile davetliler, akşam saatlerinden itibaren nikahın kıyılacağı kiliseye geldi. İlk olarak tarihi kilisenin bulunduğu alanda fotoğraf çektiren çift, daha sonra Kilise içerisinde kendileri için hazırlanan nikah törenine geçti.

CANLI MÜZİK EŞLİĞİNDE KİLİSEDE İLK DANS

Burada nikah memurunun huzurunda birbirlerine “evet” diyen çift dünya evine girdi. Mutluluklarını aileleri ve yakın arkadaşlarıyla paylaşan çiftin oldukça mutlu oldukları gözlendi. Canlı müzik eşliğinde Kilise’de ilk danslarını yapan çifte davetlilerde eşlik etti.

Yapılan tebrik ve takı merasiminin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan iş adamı Oğuz Konca, tarihi Kilise’de evlenmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşadığını söyledi.

Bir süre önce tesadüfen geldikleri Kiliseyi çok beğendiklerini ve düğünlerini bu alanda yapmaya karar verdiklerini ifade eden Konca, “Burada değişik bir düğün olacağını düşündük. Böyle bir organizasyona imza attık. Bu tarihi alan daha önce de birçok uluslararası etkinliğe de ev sahipliği yaptı.” dedi.

Önceki İçerikHalep’te Türkmen Tugayı’na Saldırı’da çok sayıda şehit var
Sonraki İçerikSu Kuyusuna Düşen Çocuk Hayatını Kaybetti

Yorumunuz ?