Fransa’nın başkenti Paris’te şiddetli patlama

Fransa’nın başkenti Paris’te bir fırında gaz kaçağı sonucu patlama meydana geldi. Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, 2’si itfaiye eri 4 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.
06 Nisan 2019 | 1 sene Önce

Paris İtfaiyesi yetkililerinden Eric Moulin, olay yerinde yaptığı açıklamada, gaz kaçağından kaynaklanan patlamada 36 kişinin yaralandığını, bunlardan 3’ü itfaiye eri olmak üzere 12 kişinin durumunun ciddi olduğunu belirtti. Moulin, “Bu 12 kişi içinde ise 2 itfaiye eri ve 3 sivilin hayati tehlikesi bulunuyor.” dedi.

Paris’te 9. bölgede sabah bir fırında önce yangın çıktı, ardından da patlama meydana geldi. Patlamanın fırın ve çevredeki binalarda ciddi hasara yol açtığı görüldü. 

ÇEVRE BİNALAR BOŞALTILDI

Yaklaşık 200 itfaiyeci ve 100 polis olay yerine sevk edilirken, bazı yaralılar helikopterlerle hastanelere kaldırıldı. Ayrıca çevre binalar ve oteller de yangının büyümesi ya da başka bir patlama olasılığı nedeniyle boşaltıldı. 

‘BİLANÇO AĞIR’

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, bilançonun “ağır” göründüğünü söyledi ancak bir sayı vermedi. İlk belirlemelere göre patlamanın kaza sonucu meydana geldiğini kaydeden Bakan, artık riskin kalmadığını belirtti.

Olay, hükümet karşıtı sarı yeleklilerin gösterilerinin hemen öncesinde yaşandı. Gösteri nedeniyle, binlerce polis Champs-Elysees Caddesi ve daha önce olayların yaşandığı diğer bölgelerde önlem almış durumda.

Önceki İçerikHatay sınırından acı haber: 1 asker şehit oldu!
Sonraki İçerikYKS tercih sonuçları ne zaman? Ek yerleştirme ne zaman?

Yorumunuz ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.