Et fiyatları bugünden itibaren düştü!

Et ve Süt Kurumu, bugün itibariyle kilogram fiyatı 22 TL’ten ithal et satışına başladı. Facebook Twitter Linkedin Google Gönder
15 Temmuz 2016 | 2 sene Önce

Et ve Süt Kurumu’nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Kurum tarafından İstanbul ilinde faaliyet gösteren Kasaplar Federasyonuna üye kasaplara, Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonuna üye Yemek Şirketlerine, Türkiye Perakendeciler Federasyonuna (PERDER) üye yerel Market Zincirlerine ve Kırmızı Et Sanayi Alanında faaliyet gösteren işletmelere İthal Taze Karkas Dana Eti satışı yapılacak.

Açıklamada şu bilgiler verildi: ‘Söz konusu İthal taze karkas dana eti satışı aşağıda belirtilen fiyat ve esaslar doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

İstekliler,

– Sakarya Kombina Müdürlüğüne müracaat edecek olup, müracaat esnasında şağıda belirtilen evrakları da beraberinde ibraz edeceklerdir.

– İthal Taze Karkas Dana Etlerinin satış ve teslimatları ESK Sakarya Kombina Müdürlüğünce yapılacaktır.

– İthal Taze Karkas Dana Eti Satış fiyatımız 22,00 TL/Kg + KDV olup, satışlar peşin bedelle (Mal bedeli Kombina Müdürlüğünün belirleyeceği hesap numarasına yatırılacaktır.) veya kredi kartı (VISA) ile gerçekleştirilecektir.

– Teslimat noktaları, başvuru yapılan ESK Sakarya Kombina Müdürlüğünce belirlenecektir.

– Taleplerin karşılanması stoklarımızla sınırlıdır.

– Kasaplara yapılacak teslimat programı Türkiye Kasaplar Federasyonunca, Yemek Şirketlerine yapılacak teslimat programı YESİDEF tarafından, Market Zincirlerine yapılacak teslimat programı PERDER tarafından, Kırmızı Et Sanayi Alanında faaliyet gösteren işletmelerin talepleri ise Sakarya Kombina Müdürlüğü tarafından belirlenecektir.

– YESİDEF’e üye her bir Yemek Şirketi için aylık teslimat miktarı azami 50 ton ile sınırlıdır.

– Kırmızı Et Sanayi Alanında faaliyet gösteren her bir işletme için aylık teslimat miktarı azami 200 ton ile sınırlıdır.

– Ürün teslimi, et taşımaya uygun araçlara yapılacaktır.

– Ürün teslimatından sonra Kurum, ürününün kalitesine ve tartımına ilişkin sorumluluk kabul etmeyecektir. (Teslimat noktasındaki tartım esas alınacaktır.) Alıcı, bu konu hakkında itiraz etmeyeceğine dair Kombina Müdürlüğüne taahhütname verecektir. – Ürün teslimatı tartım ve ödemeden sonra gerçekleştirilir.

– 20 ton ve katları u aşan talepler de yurt dışından gelen tır programı göz önünde bulundurularak alıcı ile mutabık kalınan tarihte alıcının rampasına yurt dışından gelen tırlarla direk teslimat yapılabilecektir.

İbraz Edilecek Belgeler:

Kasaplar: Türkiye Kasaplar Federasyonuna,

Yemek Şirketleri: Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonuna (YESİDEF),

Marketler: Türkiye Perakendeciler Federasyonuna (PERDER) ait üyelik bilgilerini ve talep miktarını içeren bağlı bulunduğu dernek/federasyon/oda tarafından düzenlenmiş belgeleri ibraz edeceklerdir.

– Kırmızı Et Sanayi Alanında Faaliyet Gösteren İşletmeler: İşletme Ruhsatı ve bağlı olduğu ticaret/sanayi odaları tarafından düzenlenen et ve et ürünlerinin işlenmesiyle ilgili faaliyette bulunduğunu gösteren belge ile talep miktarlarını içeren belgeyi ibraz edeceklerdir.

– Firmalar, irtibat bilgilerini (posta adresi, telefon numarası, v.s) Sakarya Kombina Müdürlüğüne imzalı, mühürlü olarak ibraz edeceklerdir.’

Kaynak: Beyaz Gazete

Önceki İçerikBaşakşehir ve Osmanlıspor’un muhtemel rakipleri belli oldu
Sonraki İçerikABD’den Rusya’ya Suriye için teklif

Yorumunuz ?