Erdoğan’ın “Kapıları Açarız” Restine İlk Yanıt Almanya’dan: İki Ülkenin de Çıkarına Olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mülteci anlaşmasını işaret eden sözlerine Almanya’dan ilk yanıt geldi. Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, “Bu durum Avrupa’nın da Türkiye’nin de çıkarına olmaz” dedi.
25 Kasım 2016 | 3 sene Önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Avrupa Parlamentosu’nda alınan ‘Türkiye ile müzakereler dondurulsun’ kararına karşılık yaptığı ‘sığınmacı’ çıkışına ilk tepki Almanya’dan geldi.

“MÜLTECİ ANLAŞMASINA SADIK KALINMASINI UMUYORUZ”

Reuters’ın haberine göre konuyla ilgili konuşan Almanya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Sawsan Chebli, “Ortada iki tarafın da anlaşma şartlarına sadık kaldığı bir durum var. Avrupa Birliği ve Türkiye’nin mülteci anlaşmasına sadık kalmaya devam etmesini umuyoruz.” dedi.

“KONUŞMAYA DEVAM ETMEMİZ ÇOK ÖNEMLİ, İKİ ÜLKENİN DE ÇIKARINA OLMAZ”

Müzakerelerin dondurulmaması gerektiğini söyleyen Chebli; “Konuşmaya devam etmemiz çok önemli. Müzakerelerin dondurulmaması da son derece önemli. Çünkü bu sadece Türkiye ile Avrupa arasındaki ilişkilere zarar verir. Bu durum Avrupa’nın da Türkiye’nin de çıkarına olmaz.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı konuşmada Avrupa’ya seslenerek; “Bana bak, daha ileri giderseniz bu kapılar açılır bunu da bilesiniz. Öyle kuru sıkı tehditlerden ne ben anlarım, ne bu millet anlar!” ifadelerini kullanmıştı.Erdoğan'ın

Önceki İçerikAvusturya’nın ambargo kararını Türkiye takmadı
Sonraki İçerikBakan açıkladı: İşte ÖTV’ye gelen artışlar

Yorumunuz ?