Doğum Kontrol Hapı Yüzünden Felç Geçirdi

17 yaşındaki genç kadın doğum kontrol hapına bağlı hormonal sebeplerden ötürü felç geçirdi. Beyin kanaması geçiren genç kızın kafatasının 3’te biri alındı. Yaşaması mucize dediler, şu an 23 yaşında.
09 Temmuz 2016 | 2 sene Önce

Daily Mail’in haberine göre 17 yaşındayken Grace Russell, doğum kontrol hapı kullanırken hormonal sorunlara bağlı olarak felç geçirdi.

KAFATASININ ÜÇTE BİRİ ALINDI

Doktorlar tarafından komaya sokulan genç kızın yaşama şansının%20 olduğu açıklandı. Beyninde kanama meydana gelen Russell’in kafatasının 1/3’ü alındı.

YAŞAMASI MUCİZE DEDİLER 23 YAŞINA GELDİ VE TAMAMEN İYİLEŞTİ

Komadan çıksa bile 7/24 bakıma ihtiyacı olabileceği söylenen genç kızın alınan kafatasının yerine titanyum tabaka yerleştirildi. Mucizevi bir şekilde iyileşen ve şuan 23 yaşında olan Russell, yeniden yürümeyi ve konuşmayı öğrendi ve tamamen iyileşti.

“BİR GÜN SPORA GİDERKEN VÜCUDUMUN SAĞ TARAFINI HİSSETMEDİM”

Bu korkunç deneyim sonrasında doğum kontrol hapına karşı gençleri uyarmak isteyen Russell, her yaşta felç olunabileceğine dikkat çekmek istiyor.

Russell, ” Bir gün spor salonuna giderken vücudumun sağ tarafını hissetmediğimi fark ettim ve aynaya baktığımda yüzümün düştüğünü gördüm.” diyerek korkunç günlerin nasıl başladığını anlattı.

Önceki İçerikNATO Genel Sekreteri: IŞİD İle Mücadelede NATO Uçakları Türkiye Hava Sahasında Uçacak
Sonraki İçerikErdoğan ve Merkel, İncirlik Üssü Konusunda Uzlaşamadı

Yorumunuz ?