Darbeci generalleri kaçırma girişimi!

FETÖ’cü bir grubun 15 Temmuz darbe girişimi esnasında gözaltına alınan darbeci generalleri Malatya Adliyesi’nden kaçırma girişiminde bulundukları öğrenildi.
26 Kasım 2016 | 2 sene Önce

FETÖ’cü bir grubun Malatya’da 15 Temmuz darbe girişiminden sonra gözaltına alınan 5 generali adliyeden kaçırmaya çalıştıkları öğrenildi. 15 Temmuz gecesi Malatya 2. Ordu Karargahı’nda polis ile darbeci askerler arasında gerginlik ve silahlı çatışma yaşandı.

Darbeci Orgeneral Adem Huduti, Tümgeneral Avni Angun, Tuğgeneral Mustafa Serdar Sevgili, Tuğgeneral Zeki Karataş ve Tuğgeneral Emin Ayık gözaltına alındı. 5 general 17 Temmuz’da Malatya Adliyesi’ne getirildi.

Bu sırada adliye binası üzerinde kimler tarafından uçurulduğu tespit edilemeyen drone dolaşmaya başladı. Polis, generallerin hangi odada ifade verdiklerinin belirlenmemesi için adliyenin tüm ışıklarını yaktı. Çevre binaların çatılarına ise keskin nişancılar yerleştirildi. Şehir merkezinde darbe karşıtı gösteri yapan FETÖ’cü grubun, “Alevi yurttaşlara saldırıyorlar” diyerek halkı ayaklandırıp, kargaşa meydana getirmeye çalıştı.

Vatandaşlar ve Malatya polisi bu oyuna gelmedi ve FETÖ’cüler amacına ulaşamadı.

Önceki İçerikİran gazı aniden azaldı, BOTAŞ’tan açıklama geldi!
Sonraki İçerikYangın durdurulamıyor! Netanyahu Türk uçakları önünde konuştu

Yorumunuz ?