Darbe yapılıyor sanılınca şehir karıştı!


Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

FETÖ’nün darbe girişimini gerçekleştirdiği 15 Temmuz gecesinde sokaklara çıkarak darbeyi önlemeye çalışan Siirtli vatandaşlar aynı duyarlılığı gece bir kez daha gösterdi.

Bahçelievler Mahallesindeki bir camide sabah ezanının bir saat erken okunması üzerine darbe teşebbüsünün yaşandığı gece camilerden ezan ve sela seslerinin yükseldiğini anımsayan vatandaşlar yeni bir darbe girişiminin gerçekleşmesinden endişe etti.

155 Polis İhbar Hattını arayan vatandaşlar, “Olumsuz bir durum mu var, dışarı çıkalım mı?” sorusunu yöneltirken bazıları da valilik önüne gitti.

Herhangi bir sıkıntı olmadığını öğrenen vatandaşlar sabah ezanının saatinde yeniden okunmasıyla rahatladı.

SOKAĞA ÇIKTILAR

Tedirginlik duyan vatandaşlardan Serhat Güngör, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ezanın okunduğu sırada dışarıda olduğunu belirterek, o sırada darbe girişimi olduğundan endişe ettiğini söyledi.

Arkadaşlarını aradığını bir süre sonra da ezanın yanlışlıkla erken okunduğunu öğrendiklerini ifade eden Güngör, “Bazı vatandaşlar da büyük bir duyarlılıkla polisi aramış. Çok sayıda kişi sokaklara çıktı, bazıları valilik önüne geldi.” dedi.

Sefa Avcı, vakitsiz okunan ezan sesinin kendilerini korkuttuğunu belirterek, darbe girişimi olduğunu düşündüklerini aktardı.

Avcı, “Ezan erken okununca korktuk ve polisi aradık, bir yandan da meydana koştuk. Çok şükür bir şey yoktu.” ifadelerini kullandı.

Emrah Oktav da 15 Temmuz gecesinde duydukları endişeyi gece bir kez daha yaşadıklarını anlattı.

Polisi arayarak bilgi aldıklarını kaydeden Oktav, bu sırada sokağa çıktıklarını belirtti.

Oktav, 15 Temmuz gecesinden bu yana meydanları boş bırakmadıklarına işaret ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımız ‘meydanlardan çekilin’ demeyene kadar meydanlardayız. Bunu tüm şer odakları anlasınlar ki kimse bu halkı yıldıramaz ve bu halk her zaman vatanı için canını vermeye hazırdır.” diye konuştu.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nurten Temiz, demokrasi nöbeti tuttukları sırada ezan sesi duyduklarını ve çok şaşırdıklarını söyledi.

Ezanın yanlış saatte okunduğunu anlayınca rahat bir nefes aldıklarını ifade eden Temiz, ezan sesini duyan vatandaşların valilik önüne geldiğini aktardı.

Temiz, bu vesile ile darbe girişimlerine karşı vatandaşların duyarlılığını ve refleksini bir kez daha anladıklarını dile getirdi.

“HASSASİYETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

İl Müftüsü Faruk Arvas da kentte sabah ezanının bir camide yanlışlıkla erken okunduğunu bunun da bazı vatandaşlarda darbe girişimi olduğu düşüncesiyle endişeye neden olduğunu belirtti.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

What's Your Reaction?

İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Çok Hoş Çok Hoş
0
Çok Hoş
Zayıf Not Zayıf Not
0
Zayıf Not
Zekice Zekice
0
Zekice
Komik Komik
0
Komik
Harika Harika
0
Harika
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Bu da ne Bu da ne
0
Bu da ne
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Utanç Verici Utanç Verici
0
Utanç Verici
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

Comments 0

Düşünceniz ?

Darbe yapılıyor sanılınca şehir karıştı!

Giriş Yap

Topluluğumuza Katılın!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

Şifremi Bulmama Yardımcı Ol

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

My Gaste Topluluğuna Katılın!

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image