‘Darbe girişimi’ sorusu soruldu, ABD bizi suçladı!

Kirby, bir gazetecinin Türkler darbe girişiminin arkasında neden ABD’nin olduğunu düşünüyor sorusuna komik bir cevap verdi. Kirby, bu konuda Türk medyasını suçladı.
22 Kasım 2016 | 3 sene Önce

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, günlük basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ABD medyasına konuşmasıyla ilgili soruları cevaplandırdı. Kirby, Fetullah Gülen’in Türkiye’ye iadesinin ABD Adalet Bakanlığı ile ilgili bir konu olduğunu belirtti ve yorum yapmak istemediğini söyledi.

TÜRK MEDYASINI SUÇLADI

Erdoğan’ın CBS kanalına verdiği mülakatı seyrettiğini söyleyen Kirby, “Türkiye halkı neden ABD’nin darbe girişiminin arkasında olduğuna yönelik bir hisse kapıldı?” sorusu üzerine “Türk medyasının çoğu üyesi, bu düşünceyi durdurmak için hiçbir şey yapmadı. Türk halkının aklından geçenleri ve bu düşünceye nasıl kapıldıklarını bilmiyorum. Bu komik bir durum, ABD’nin bununla bir ilişkisi yoktu.” yanıtını verdi.

ERDOĞAN ABD’Yİ ELEŞTİRMİŞTİ

Fetullah Gülen’in herhangi bir soruşturmaya tabi olmadan ABD’de yaşamını sürdürmesi nedeniyle eleştirilerde bulunan Erdoğan ABD medyasına şu açıklamalarda bulunmuştu; “(Darbe girişimi için) ABD’yi suçlamayacağım ama halkım bu şekilde düşünecek. Neden hala bu adamı ülkenizde tutuyorsunuz? Onu orada tuttuğunuz sürece, hiç kusura bakmayın ama Türk milletinin ve halkının bakışı bu şekilde”

Önceki İçerikGül’e yapılan terbiyesizliğe Türkiye’den misilleme: İngiliz bakan donuna kadar…
Sonraki İçerikTürk hackerlardan Mossad’a darbe!

Yorumunuz ?