Darbe Girişimi Sonrası Boğaziçi Köprüsü’nün Adı Değişebilir

19 Temmuz 2016 | 2 sene Önce

Darbeye karşı koyan vatandaşların FETÖ’cü cuntanın askerleri tarafından katledildiği Boğaziçi Köprüsü’nün adının değiştirilmesi gündeme geldi.

Mirasımız Derneği Başkanı Muhammed Demirci, Boğaziçi Köprüsü’nün isminin “15 Temmuz Şehitler Köprüsü” olarak değiştirilmesinin çok anlamlı olacağını bildirdi.

“15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ”

Demirci yaptığı yazılı açıklamada, ülke ve milletin 15 Temmuz gecesi büyük bir haşhaşi kalkışmasıyla yüz yüze geldiğini belirterek, “Milletimiz topyekun omuz omuza verip Çanakkale ruhu ile hareket ederek, bu adi darbeye bedenlerini siper etmişlerdir. Milletimizin darbeye dur dediği en önemli noktalardan biri de darbecilerin gövde gösterisi yaptıkları Boğaziçi Köprüsü olmuştur. Bu vesileyle Boğaziçi Köprüsü’nün isminin ’15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ olarak değiştirilmesinin çok anlamlı olacağı kanaatindeyiz.” ifadelerini kullandı.

ŞEHİTLERİN ANISI BU SAYDE YAŞATILACAK

Bu sayede gövdesini tanklara siper eden şehitlerin anısının yaşayacağını aktaran Demirci, bu yönde bir kararın darbecilere ve darbeci zihniyete tokat gibi bir cevap olacağını kaydetti.

Önceki İçerikDarbe Girişiminin Acı Bilançosu: 240 Şehit, Bin 535 Yaralı
Sonraki İçerikKamuda Görevden Alınanların Sayısı: 49 Bin 321 Kişi

Yorumunuz ?