Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhuriyeti Bir Kopuş Değil Devamlılık Olarak Görüyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’deki Külliyede 29 Ekim Resepsiyonu’nda konuşuyor.
29 Ekim 2016 | 2 sene Önce

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki 29 Ekim Resepsiyonu’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan evsahipliği yapacak.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Külliye’de yapılacak 29 Ekim resepsiyonuna ilk kez katılırken HDP’den vekiller davet edilmedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise resepsiyonda yer almayacak.

Resepsiyona siyasiler, sicil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları, gaziler, sanatçılar, milli sporcular, akademisyenler ile askeri ve sivil protokolden 2 bin kişi davet edildi.

Külliyenin güney kapısından giren davetliler Kültür ve Turizm Bakanlığı Mehteran Birliği ve 16 Türk Devletinin bayraklarıyla, kuzey kapısından girenler ise askeri bando tarafından karşılanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları;

“Hiçbir kazanımımız kolay olmadı. Hiçbir zafer bizlere altın tepside sunulmadı. 29 Ekim 1923’te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizde Kurtuluş Savaşı boyunca genci yaşlısı, kadını erkeği ile toprağa düşenlerin eseridir”

“Cumhuriyeti bir kopuş olarak değil devamlılık olarak görmeliyiz. Türkiye Cumhuriyeti’ni, Cumhurbaşkanlığı forsundaki 16 yıldızdaki anlamını bulan devlet geleneğimizin, bu topraklardaki 1000 yıllık varlığımızın son halkası olarak değerlendiriyorum. Aziz milletimin meselenin vatan olduğu her durumda, tıpkı Çanakkale ve istiklal harbinde olduğu gibi canını feda etmeye hazır olduğunu biliyorum”

Önceki İçerikCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan Silahlı Saldırıya Uğradı!
Sonraki İçerikSaadet Partisi’nin yeni genel başkanı belli oldu!

Yorumunuz ?