Boyun Ağrısıyla Başladı, Bir Anda Felç Oldu

30 Kasım 2016 | 3 sene Önce
1
Sabah boyun ağrısıyla uyanan 21 yaşındaki kız, gece ters bir pozisyonda yattığını zannetti. Eve gelen sağlık görevlileri ayakta durmasını isteyince yere yığıldı ve bir daha ayağa kalkamadı.
2
Daily Mail’in haberine göre boyun ağrısını yanlış bir pozisyonda uyumasına bağlayan 21 yaşındaki Helen Fincham saatler içinde felç geçirdi.
3
Genç kadın sabah boynunda ağrıyla uyanınca gece yatış şeklinden kaynaklandığını düşünerek önemsemedi. Günün ilerleyen saatlerinde bacaklarını hissetmemeye başlayan Helen, kolları uyuşmaya ve nefes alamamaya başlayınca kalp krizi geçirdiğini düşündü.
4
Eve gelen sağlık görevlileri Helen’dan ayakta durmasını istedi. Ancak genç kız bir anda yere yığıldı ve o günden beri hareket edemiyor.
5
İlk başta büyük bir şaşkınlık yaşayan doktorlar, iki ay süren testlerden sonra 21 yaşındaki Helen’ın nadir görülen nörolojik bir hastalıktan dolayı felç geçirdiği sonucuna vardı. Hastalığa transvers miyelit adı verilen omurilik iltihabının sebep olduğu düşünülüyor.
6
Tekerlekli sandalyeye mahkum olan genç kız, iyileşip iyileşemeyeceği belirsiz olmasına rağmen bir gün yürüyebilmek ümidiyle her gün fizyoterapiye gidiyor.
7

Önceki İçerikUsta Oyuncu Erdal Tosun Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti
Sonraki İçerikCudi Dağı’nda 14 terörist etkisiz hale getirildi

Yorumunuz ?