Bomba Yüklü Araç, Çamura Saplandığı İçin İnfilak Ettirilmiş

Muş’un Bulanık ilçesinde seyir halindeyken infilak eden minibüsün sırrı ortaya çıktı. Saplandıkları çamurdan çıkmayan teröristler, 4,5 ton bomba yüklü aracı infilak ettirip bölgeden kaçtı.
17 Kasım 2016 | 3 sene Önce

Muş’un Bulanık ilçesinde araçla seyir halindeyken çamura saplanan terörist veya teröristler, 4,5 ton bomba yüklü aracı infilak ettirerek bölgeden kaçtı.

TERÖRİSTLER ÇAMURA SAPLANDI

Alınan bilgilere göre olay, sabah saatlerinde ilçeye bağlı Rüstemgedik beldesine üç kilometre kala meydana geldi. İlçenin kırsal kesiminde hazırlandığı tahmin edilen bomba yüklü araçla ilçe merkezine doğru yola çıkan terörist veya teröristler, çamura saplandı.


ÇAMURDAN ÇIKAMAYINCA MİNİBÜSÜ İNFİLAK ETTİRDİLER

Çamurdan aracı kurtaramayan terörist veya teröristler, 4,5 ton bomba yüklü olduğu tahmin edilen minibüsü infilak ettirdi.


MOTOR KISMI 300 METRE UZAĞA FIRLADI

Büyük bir gürültüyle patlayan ve geniş bir çukurun oluşmasına neden olan bomba yüklü minibüsün motor kısmı ise yaklaşık 300 metre uzağa fırladı.


OPERASYON BAŞLATILDI

Patlamayla birlikte bölgeye çok sayıda güvenlik gücü sevk edilirken, patlamanın meydana geldiği yol ise trafiğe kapatıldı. Bölgedeki incelemeler devam ederken, terörist veya teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

Önceki İçerikDBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek Gözaltına Alındı
Sonraki İçerik10 yıl sonra Telsim abonelerine büyük şok!

Yorumunuz ?