Boğaziçi Köprüsü’nde Darbeci Sniper’i Ölüm Saçmış

21 Temmuz 2016 | 2 sene Önce

15 Temmuz Darbe girişiminde Boğaziçi köprüsü’nde halka ateş eden askerlerin arasında bulunan rütbeli bir subayın, sniper silahıyla halka ateş açtığı ortaya çıktı.

15 Temmuz Darbe girişiminde Boğaziçi köprüsünü tanklarla kapatan ve kendilerini protesto eden halka ateş eden askerlerin arasında bulunan rütbeli bir subayın, sinsi bir harekette bulunduğu ortaya çıktı.

KÖPRÜ AYAĞININ EN ÜSTÜNDE DARBECİ KESKİN NİŞANCI

Halkın tepkisinin artması, polisin de duruma hakim olmaya başlamasının ardından darbeci subaylardan biri Boğaziçi Köprüsü’nün ayaklarındaki kuleye çıktı. Anadolu Avrupa geçişindeki kulede bulunan asansörü kullanıp yukarı çıkan darbeci subay, keskin nişancı tüfeğiyle burada ateş açtı.

BU SİLAHTAN ÇIKAN KURŞUNLARLA ÖLEN VE YARALANANLAR OLDU

Bir çok sivilin bu silahtan çıkan kurşunların hedefi olup, hayatını kaybetti ya da yaralandı.Kurşunların nereden geldiğini anlayamayan birçok sivil, bu silahtan çıkan kurşunlarla hayatını kaybetti, ya da yaralandı.

KARŞI KESKİN NİŞANCI ATEŞİYLE ÖLDÜRÜLDÜ

Uzun süre etkisiz hale getirilemeyen darbeci subay bir özel harekat polisinin karşı keskin nişancı atışıyla etkisiz öldürüldü.. Darbeci subayın cansız beden çervreye ateş açtığı bu noktada bulundu.

SERVİS YOLUNU KULLANAN POLİSLERE ATEŞ

Bu arada Boğaziçi Köprüsü’nün Anadolu Avrupa geçişinde bulunan ve acil durumlarda köprü altından karşı yöne geçmek için kullanılan servis yolu da darbecilerin hedefi oldu. Darbeci polislere müdahale etmek için servis yolunu kullanan polislere köprü üzerinden ateş açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın motosikletli eskortluğunu yapan ve o gece özel harekat şube müdürüne eşlik eden Kemal Tosun’un da bu yolda arkasından vurularak şehit edildiği öğrenildi.

Önceki İçerikMeydanlarda demokrasi nöbeti
Sonraki İçerikGörevden Alınan Dicle Üniversitesi Rektörü Saraç, Gözaltına Alındı

Yorumunuz ?