Bodrum’da Çöp Toplama Alanında Patlama Meydana Geldi

31 Temmuz 2016 | 2 sene Önce

Bodrum’un çöp depolama alanında öğle saatlerinde çıkan yangın sonucunda patlamalar meydana geldi. Çok sayıda işçinin evi alevlere teslim olurken, itfaiye erleri ise dumandan zehirlendi. Bölgedeki barakalarda yaşayan yaklaşık 50 ailenin kaldığı 50 baraka yanarak kül oldu.

50 AİLENİN KALDIĞI BARAKALAR KÜL OLDU

Edinilen bilgiye göre, öğle saatlerinde henüz sebebi belirlenemeyen bir nedenden dolayı Bodrum vahşi çöp depolama alanında yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın tüm çöplüğü kapladı. Çöplük alanında ayrıştırma işleminde çalışan işçilerin barakaları ise yanarak kül oldu.

Alevlerin işçilerin kaldığı barakalara da sıçradı. Yaklaşık 50 ailenin kaldığı barakalar küle döndü. Ayrıştırılan çöplere de sıçrayan yangın sonrasında patlamalar meydana geldi.

VATANDAŞLARDA SÖNDÜRME İŞLEMLERİNE KATILDI

Çöplük alanında başlayan yangın, Torba Mahallesi’ndeki ormanlık alana da sıçradı. Yangına çok sayıda itfaiye, arozöz, özel firmaların itfaiye araçları, iş makineleri katıldı. 100 orman işçisi, 75 itfaiye eri ve çok sayıda vatandaş yangını söndürmek için seferber oldu.

2 İTFAİYE ERİ VE 3 VATANDAŞ ZEHİRLENDİ

Havadan ise 2 helikopter ve 2 uçak, söndürme çalışmalarına katıldı. Ormanlık alana sıçrayan yangın yaklaşık 1 saatte kontrol altına alınırken, çöplük yangını ise devam ediyor. Yangından 2 itfaiye eri ve 3 vatandaş dumandan zehirlendi. 1 itfaiye eri ambulansla Bodrum Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Önceki İçerikAdalet Bakanı Bozdağ, Gülen’in Kaçış Arayışları İçinde Olduğunu Söyledi
Sonraki İçerikİngiltere Basını: Galatasaray Niasse için Everton’la Anlaştı

Yorumunuz ?