BM’nin iki Numarası Konuştu: Gülen’den Haberdarız

05 Eylül 2016 | 2 sene Önce

30-31 Ağustos tarihlerinde Ankara’da 15 Temmuz darbe girişimi sonrası temaslarda bulunan Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki Mun’un Müsteşarı, Jeffrey Feltman, Birleşmiş Milletler’in Fethullah Gülen’den “haberdar” olduğunu ifade etti.

Meclis’i ziyareti sırasında darbecilerin yol açtığı tahribatı görmenin kendisini alt üst ettiğini söyleyen Feltman, kendi halkı ve vekillerine karşı bu eyleme yol yapanların yargı önüne getirilmeleri gerektiğini vurguladı.

“GÜLEN’DEN HABERDARIZ”

Hürriyet’ten Murat Yetkin’e konuşan Jeffrey Feltman şunları söyledi:

“Hem Ankara, hem de New York’taki Türk yetkililerin düzenli bilgilendirmesi sayesinde Genel Sekreter de, ben de Türkiye’deki soruşturmaların Fethullah Gülen ve peşinden gidenlerin darbe girişiminde iddia edilen rolüne işaret ettiklerinden haberdarız.

Ben ayrıca ABD ve Türkiye hükümetleri arasında Gülen’in iade edilmesiyle ilgili görüşmelerden de haberdarım. Açıkçası BM’nin bu ikili konuda fazladan bilgisi yok. Darbe girişimi soruşturmalarının devam ettiğini göz önünde tutarak, girişimin muhtemel planlayıcıları konusunda daha fazla yorum yapmak istemiyorum.”

Önceki İçerikABD’nin Eğittiği Tacik Sniper, Işid’e Komutan Oldu!
Sonraki İçerikMarden Palace Otel’de İşçiler Greve Başladı

Yorumunuz ?