Binali Yıldırım Hollanda’yı PKK ile Vurdu: Yok Öyle Yağma

Başbakan Binali Yıldırım, Hollanda kriziyle ilgili “Türkiye bunun cevabını en ağır şekilde verecektir. PKK elini kolunu sallayarak gezecek, Bakanlara yer vermeyeceksin. Yok öyle yağma.” dedi.
12 Mart 2017 | 2 sene Önce

Başbakan  Binali Yıldırım  Hollanda krizinin ardından sert açıklamalarda bulundu. Yıldırım, “Aile bakanımıza yapılan asla kabul edilemez.  Türkiye bunun cevabını en ağır şekilde verecektir. Bir daha böyle aymaz hareketlerin olmaması için gereken yapılacak.” dedi.

İşte Yıldırım’ın konuşmasından satır başları:

” Türkiye artık 2002 öncesi  Türkiye’si değil. Biz büyük  Türkiye diyoruz, onlar küçük istiyor.  Türkiye 94 yılda 65 yönetimle tanıştı. Artık bu milletin boşa harcayacak bir saniyesi bile yok.

“BAZI AVRUPA ÜLKELERİ RAHATSIZ”

Bazı  Avrupa ülkeleri vatandaşlarla buluşmamızla rahatsız. Yasaklar getiriyorlar.

“YOK ÖYLE YAĞMA”

FETÖ –  PKK elini kolunu sallaya sallaya gezecek,  Türkiye’den bakanlara vermeyeceksin. Yok öyle yağma! Aile bakanımıza yapılan asla kabul edilemez.  Türkiye bunun cevabını en ağır şekilde verecektir. Bir daha böyle aymaz hareketlerin olmaması için gereken yapılacak.

15 yılda  Yalova’ya 7 milyar yatırım yaptık. 2002’de  Yalova sadece 16 milyon dolar ihracat yaparken, bugün 700 milyon dolardan fazla ihracat yapıyor.”

Önceki İçerikErtem: Hollandalı Firmalar Türkiye’den Korkmamalı
Sonraki İçerikBeşiktaşlı Caner Erkin, Dizi Teklifini Reddetti

Yorumunuz ?