Bekir Bozdağ HDP’lileri Topa Tuttu!

NATO Parlamenter Asamblesi toplantısında Bozdağ ile HDP’li Ziya Pir arasında atışma yaşandı. Bozdağ’ın eleştirilerine Pir, ‘İspat edin, istifa ederim’ diyerek cevap verdi.
19 Kasım 2016 | 2 sene Önce

İstanbul’da düzenlenen NATO Parlamenter Asamblesi toplantısına katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yabancı parlamenterlerin sorularını yanıtladı.

“SİZİN VEKİLLERİNİZ TERÖRİST CENAZESİNE GİTSE NE DENİR?

Bakan Bozdağ, bazı HDP milletvekillerinin tutuklanması ve belediye başkanlarının görevden alınmasıyla ilgili sorulara yanıt verirken “Mahkeme çağrısına uymayanlarla ilgili zorla getirme kararı uygulandı. Bütün ülkelerde mahkeme davetine uymayana bu yapılır” ifadelerini kullandı. Bazı HDP’li vekillerin masum insanları katleden teröristlerin cenazesine katıldığını belirten Bozdağ,” İngiltere’de, Almanya’da bir parlamenter, onlarca vatandaşı öldüren teröristin cenazesine gitse, cenazesine omuz verse ne denir” diye sordu.

HDP’Lİ VEKİL LAF ATTI, BOZDAĞ CEVAP VERDİ: HEPSİNİ YAPIYORSUNUZ

Bakan Bozdağ, mahallelerde hendek kazan teröristlerin belediye araçlarıyla kaçtıklarını bazı belediyelerin belediye kaynaklarını terör örgütüne aktardıklarını da söyledi. Bu sırada salonda bulunan HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, Bozdağ’a laf attı. Bozdağ, Pir’e dönerek, “Bunların hepsini yapıyorsunuz. Hepsini yapıyor belediyeler. Patlayan araçlarda belediyelerin araçlar var” yanıtını verdi.

PİR’DEN: İSPAT EDİN, EDERSENİZ İSTİFA EDECEĞİM

Bozdağ’ın konuşmasının ardından söz alan Pir, ” Zorla gözaltına alınan bir milletvekili olarak konuşuyorum, sayın bakan, ‘bir çağrı tebliğ edildiğinde buna uymazlar zorla mahkemeye götürülürler ‘diyor. Bu doğrudur. Hukuk budur. Bana, Ziya Pir olarak evine, makamına, ya da avukatına bir çağrının tebliğ edildiğini ıspat edin, ben Pazartesi TBMM’ye gidip istifa edeceğim” dedi.

Pir’in konuşması devam ederken basın kuruluşlarına yapılan ortak yayın kesildi.

Önceki İçerikÜçüncü Havalimanı bir ödülün daha sahibi oldu
Sonraki İçerikTFF, Yeni Sözleşmeyle Hakemlerin Sigortasını Ödemiyor

Yorumunuz ?