Anıtkabir’e Yapılan Çocuk Parkı Tepki Çekti

23 Eylül 2016 | 2 sene Önce

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, MNG Kargo sponsorluğuyla Anıtkabir Komutanlığı tarafından Anıtkabir’e çocuk parkı yapıldığını bildirerek, “Anıtkabir’e büyük saygısızlık yapılmıştır. Saygı mekanında çocuklar saygı durmak için olmalıdır. Anıtkabir plastik kaydırak alanı değildir.” diyerek tepki gösterdi.

“OYUN ALETLERİ KOYMAK SAYGISIZLIKTIR”

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Anıtkabir’e yapılan Çocuk oyun alanına ateş püskürdü
Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Anıtkabir, anı mekanıdır, saygı mekanıdır. Tasarım sürecinde,Aslanlı yolda yere döşenen taşlarla, kafanızı yerden bile kaldıramayacağınız bir tasarım kurgulanmıştır. Bu ülkenin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuk sevgisini biliyoruz. Ancak zamandan ve mekandan bağımsız çocuk oyun aletleri koymak saygısızlıktır.” dedi.

“ANITKABİR PLASTİK KAYDIRAK ALANI DEĞİLDİR”

Candan, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz çocuklarımıza davranışlarını zaman ve mekana bağlı olarak geliştirmelerini söylüyoruz. Saygı zamanı ve saygı mekanında çocuklar saygı durmak için orada olmalılar. Anıtkabir plastik kaydırak alanı değildir. Ya o ucubeler oradan ya kalkacak ya kalkacak. Koruma kurulu buna izin verdi mi? MNG Kargo katkılarıyla yapılmış… MNG kargo neye sponsor olduğunu biliyor mu?”

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

Oyun aletlerinin kaldırılması için Büyükşehir Belediyesine, Koruma Kuruluna, Anıtkabir komutanlığına yazı yazdıklarını bildiren Candan, bu mekansal saygısızlığı yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını da kaydetti.

Önceki İçerikYDS sonuçları açıklandı
Sonraki İçerikCHP, TSK’yı İlgilendiren Kanun Hükmünde Kararnameyi AYM’ye Taşıdı

Yorumunuz ?