Ameliyat Sonrası Ağrıları Artan Genç Kadın Bacağını Kestirdi

04 Ekim 2016 | 2 sene Önce

Hannah Moore isimli genç kız, tırnak batmasından dolayı cehennem gibi bir 3 yıl geçirdikten sonra kendi bacağının kesilmesi için 5 bin pound (19 bin lira) ödedi.

KOMPLEKS BÖLGESEL AĞRI SENDROMU TEŞHİSİ KONULDU

Daily Mail’in haberine göre, 19 yaşındaki Hannah’ın batık tırnağı operasyonla alındıktan sonra dayanılmaz ağrıları devam etti. Herhangi bir enfeksiyon belirtisi olmamasına rağmen bacağına en ufak bir dokunuşta göz yaşlarına boğuluyordu. Doktorlar, genç kıza oldukça nadir görülen kompleks bölgesel ağrı sendromu teşhisi koydu. Basit bir operasyon bu hastalığı tetikleyebiliyor.

BACAĞININ KESİLMESİNİ İSTEDİ

Hastalık, 19 yaşındaki kızın ayağının kararıp pul pul olmasına sebep oldu. Daha sonra ayağının ortasında bir delik oluştu. Yıllarca süren faydasız tedavi yöntemlerinden sonra doktorlar tavsiye etmese de Hannah, bacağının kesilmesini istedi. Doktorlar, ağrının bacağının geri kalanında tekrarlayabileceğini söyledi ancak genç kız, bu acıyı çekmeye devam etmektense risk almayı tercih etti.

”VERDİĞİM EN DOĞRU KARAR”

Hannah yaptığı açıklamada bunun hayatında verdiği en doğru karar olduğunu söyledi ve ekledi: “Daha mutlu olamazdım. Geçtiğimiz 3 yıl kabus gibiydi. Bacağıma battaniye bile değse gözyaşlarına boğuluyordum. Bir gün ayağımda siyah bir halka farkettim. Gittikçe dayanılmaz bir yaraya dönüştü. Kompleks bölgesel ağrı sendromundan kaynaklanan yaralar her gün daha da büyüyordu. Bacağımda yeterince kan dolaşımı olmadığı için cildim iyileşmiyordu.”

OLİMPİYATLARDA İNGİLTERE’Yİ TEMSİL ETMEK İSTİYOR

Ne kadar büyük bir karar verdiğinin farkında olan Hannah, hiçbir fonksiyonu olmayan bir bacağının olmasından ise bacağının olmamasını tercih ettiğini söyledi. Genç kız bir süre tekerlekli sandalye kullandıktan sonra protez bacağına kavuştu. Sporu oldukça seven Hannah, 2020 Paralimpik Olimpiyatları’nda İngiltere’yi temsil etmek istiyor.

Önceki İçerikBahçeli: Ederi Bir Dolar Olan Geri Gelecekse, Gömülmeye de Hazır Olmalı
Sonraki İçerikRigobert Song Komadan Çıktı, Fransa’ya Götürülüyor

Yorumunuz ?