Amazon’un Kurucusu Dünyanın En Zengin Üçüncü Kişisi Oldu

25 Ağustos 2016 | 2 sene Önce

Forbes dergisinin en zenginler listesine Türkiye’den giren arasında da 3 milyar dolarlık servetiyle Murat Ülker, 2.5 milyar dolarla Hüsnü Özyeğin, 2.4 milyar dolarla Ferit Şahenk ve 2.2 milyar dolarla Rahmi Koç da yer alıyor.

Forbes’un tahminlerine göre Bezos’u geçen isimden biri, listede birinci sırada olan 78 milyar dolar değerinde servete sahip Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve 73.1 milyar dolarla ikinci sırada yer alan Zara şirketinin kurucusu Amancio Ortega.

Fotoğraf: Amazon’un gelirleri, uzmanların tahminlerinin de üzerine çıktı ve geçen yıla kıyasla yüzde 31 artış gösterip ikinci çeyrekte 30.4 milyar dolar oldu.
Listede en hızlı yükselişi kaydeden Amazon’un patronu Bezos, şirketin isselerinin yüzde 18’ine sahip. Forbes dergisine göre Bezos’un serveti de yaklaşık 65.3 milyar dolar.
İnternet ortamında ticaret yapan şirketin karı da geçen yıl 92 milyon dolar iken bu yıl 857 milyon dolar oldu. Amazon’un hisseleri Şubat ayından bu yana da yüzde 50 arttı.
Şirketin, yıllık bir meblağ karşılığında kargo ücretlendirme sisteminde ek hizmetler sunduğu ‘Prime’ üyelik sistemi de özellikle uluslararası ticarette büyüme gösterdi.

Önceki İçerikÜnlü AVM’de İnanılmaz Ölüm! 6. Kattan Başka Birinin Üzerine Düştü
Sonraki İçerikKılıçdaroğlu Çatışmanın Ortasından Böyle Kaçırıldı

Yorumunuz ?