Alparslan Demir David Keynes mağduru oldu


Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin gizli yazışmaları için kullandığı ByLock adlı mesajlaşma programının isim sahibi David Keynes ile ilgili araştırmalar sürerken, haber siteleri FETÖ ile ilgisiz kişileri de isim benzerliği nedeniyle mağdur edebiliyor.

Geçen hafta Türk medyasında Türk kökenli olan David Keynes’in asıl isminin Alpaslan Demir olduğuna dair bazı haberler çıkmıştı. SABAH’ın ulaştığı üst düzey bir Türk yetkili de Alpaslan Demir isminin David Keynes olduğunu doğruladı. Buraya kadar her şey güzel.

Peki New York’ta kaç tane Alpaslan Demir var? Sorun burada başlıyor. Anlaşılan New York’ta en az iki Alpaslan Demir var ve birinin FETÖ ile uzaktan yakından alakası yok.

Kimi internet haber siteleri Google’a “Alpaslan Demir” ismini girdikten sonra karşılarına çıkan ilk kişiyi ByLock’un sahibi David Keynes olarak tanıttı. Fotoğrafını bastı. New York’tan telefonla ulaştığımız elektronik mühendisi Alpaslan Demir, kendisinin ByLock’un yasal haklarına sahip, Işık Evleri’nden eğitim görmüş David Keynes ile hiçbir ilgisinin bulunmadığını söylüyor.

1477474765-6c8432

Demir’in Linkedin adlı sosyal paylaşım ağında bulunan profili Google aramalarında ortaya çıkan ilk sonuç olduğu ve kendisi New York’ta yaşadığı için isim benzerliği nedeniyle FETÖ’cü ilan edilme riskiyle karşı karşıya kalmış.

“Günlerdir bu meseleyle uğraşmaktan mahvoldum, eşim ve çocuklarımın psikolojisi bozuldu. Hayatım boyunca hiçbir işim olmayan bir örgütle bağlantılı gösterildim. İnsan yazmadan önce bir arayıp sormak, araştırmak istemez mi?” diyor.

Evet, akla gelen ilk düşünce her FETÖ’cü gibi yalan söylediği değil mi? Bu sefer değil. Çünkü elde David Keynes’in kim olduğuna dair Hürriyet ve Takvim gazetelerinin yaptığı haberler nedeniyle bazı bilgiler var.

ByLock’cu Alpaslan Demir, diğer adıyla David Keynes, 1973 Giresun doğumlu. Ankara Mülkiye mezunu. 2002’de ABD’ye gelmiş. İki sene Portland’ta yaşamış. Connecticut’ta Yeminli Mali Müşavir olarak yaşadığını iddia ediyor. Fotoğrafından anlaşıldığı kadarıyla da biraz kilolu biri. Hürriyet’in son iddiasına göre Alp Aslan Demir ismini kullanıyor.

New York’ta yaşayan isim benzerliği mağduru Alpaslan Demir ise 1972 Osmaniye doğumlu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Elektronik Mühendisliği okumuş. Kütahya’da Araştırma Görevlisi olarak çalışmış. 1994’te ABD’ye taşınmış. Yüksek Lisans ve Doktorası’nı ise New York Üniversitesi’nde Polytechnic Enstitüsü’nde tamamlamış. Kendi fotoğrafının Hürriyet’te başı arkadan gösterilen kişi ile ilgisi yok. Demir hala Türk ismini kullandığını ve David ismini almadığını söylüyor.

Demir’in hikayesini New York’ta yıllardır yaşayan ve SABAH’ın güvenilir bulduğu Türk vatandaşlar da doğruluyor. “Onun hiçbir ilgisi yok ve olmadı” diyorlar.

Bu kısa hikayeden biz gazetecilere çıkarılacak çok ders var.

Kaynak:USA Sabah

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Beğendim Arkadaşlarımla Paylaş

1 Erişim
842
1 Erişim, 842 points

What's Your Reaction?

İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Çok Hoş Çok Hoş
0
Çok Hoş
Zayıf Not Zayıf Not
0
Zayıf Not
Zekice Zekice
0
Zekice
Komik Komik
0
Komik
Harika Harika
0
Harika
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Bu da ne Bu da ne
0
Bu da ne
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Utanç Verici Utanç Verici
0
Utanç Verici
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

Comments 0

Düşünceniz ?

Alparslan Demir David Keynes mağduru oldu

Giriş Yap

Topluluğumuza Katılın!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

Şifremi Bulmama Yardımcı Ol

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

My Gaste Topluluğuna Katılın!

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image