Ali Çelik’in Oğulları ve Yeğeni Kaçamadan Kapıkule’de Yakalandı

07 Ağustos 2016 | 2 sene Önce

Samanyolu televizyonunun eski Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çelik’in oğulları ve yeğeni yurt dışına kaçarken yakalandı.

OTOBÜSTEN İNMEDİ

Bulgaristan’a gitmek için otobüsle Kapıkule Sınır Kapısı’na gelen Ali Çelik’in oğlu Hasan ve Hüseyin ile yeğeni Bekir Çelik, işlem sırasında otobüsten inmeyerek pasaportunu diğer yolcuların evraklarıyla birlikte kontrole gönderdi.

GÖZALTINA ALINDILAR

Yolcuların evraklarını kontrol eden memur, şüphelilerin pasaportundaki mührün sahte olduğunu belirledi. Yurt dışına çıkış yasağı bulunan ve haklarında daha önce silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan işlem yapılan şüpheliler, Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.
kapikule-den-gecemediler-8680193_x_4758_o

Sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerin Edirne Emniyet Müdürlüğü’nde sorgusu devam ediyor. Kardeşlerin babasının yanına gitmek istedikleri öğrenildi.

EMNİYETE TESLİM EDİLECEKLER

Şüphelilerin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) üye olmak suçundan işlem yapılmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edileceği belirtildi.

GEÇEN SENE YURT DIŞINA KAÇMIŞTI

Paralel yapıya bağlı birçok şirkette etkin rol alan Ali Çelik, Bank Asya Yönetim Kurulu üyeliği de yaptı. Çelik, geçen sene yurt dışına kaçmıştı.

Önceki İçerikŞehit Olacaklarını Düşünerek Bakın Ne Yaptılar
Sonraki İçerikKenan Sofuoğlu, “Demokrasi Mitingi”ne Katılmak İçin Yola Çıktı

Yorumunuz ?