AK Parti FETÖ Terör Örgütünü Anlatmak İçin ABD’ye Gitti


Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

AK Parti’den altı kişilik heyet 15 Temmuz hain darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ terör örgütünü anlatmak ve terör örgütünün elebaşı Fetullah Gülen’in iadesiyle ilgili girişimlerde bulunmak üzere ABD’ye hareket etti. Heyetin hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı düzenleyen AK PartiDış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, “Bu terör örgütü Zika virüsünden daha tehlikeli” dedi.

EKER BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

AK Parti heyetinin ABD’ye hareketinden önce heyete başkanlık yapan AK PartiDış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, bugün Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nda basın toplantısı düzenledi.

“TERÖR ÖRGÜTÜ TÜRKİYE ALEYHİNE ALGI OPERASYONU YAPIYOR”

Mehdi Eker, 15 temmuz hain darbe girişimi sonrası hain terör örgütünün dünyanın değişik noktalarında Türkiye aleyhine bir takım algı operasyonu yaptığını söyleyerek, “Bunun tesiriyle darbe teşebbüsü ile ilgili bazı platformlarda bir takım Türkiye aleyhine olumsuz algılar sebebiyet vermeye çalışılıyor. Gerek hükümetimiz, gerek TBMM bu algı operasyonlarına karşı Türkiye’nin hem karşı karşıya kaldığı hain darbe girişimini, sinsi planı, demokrasiye karşı, milletimize karşı zararlarını anlatmak hem de Türkiye’nin demokrasi mücadelesini daha fazla anlatmak için bir dizi heyetle etkinlikler yapıyoruz. Ben ve beş milletvekili arkadaşımızla ABD’ye gidiyoruz.

“BİR DİZİ GÖRÜŞMELER YAPACAĞIZ”

Bu akşamdan itibaren orada bir dizi görüşme gerçekleştireceğiz. Gerek cumhuriyetçi gerekse demokrat kongre temsicileriyle, temsilciler meclisi üyeleriyle görüşeceğiz. Sivil toplum kuruşları ve düşünce kuruluşlarıyla da görüşeceğiz” dedi. Mehdi Eker altı kişilik bir heyetle gittiklerini söyleyerek, “Hain FETÖ Terör örgütünün elebaşısının iadesi ile ilgili gerekse Türkiye aleyhine yapılmakta olan lobi faaliyetine olumsuz etkilerini bertaraf etmek için orada görüşmeleri tekrarlayacağız” diye konuştu.

“SEFERBERLİK BAŞLATMIŞ DURUMDAYIZ”

Adeta seferberlik başlattıklarını söyleyen Mehdi Eker, ” Türkiye”nin karşı karşıya kaldığı hain darbe girişiminin etkilerini bertaraf etmek için bir seferberlik başlatmış durumdayız. FETÖ terör örgütünün olduğu gerek Asya’da gerek Afrika’da gerek Amerika’da olduğu çok sayıda ülke var. Onları da tehlike konusunda uyarmak,bunların zararlarını, insanlığa potansiyel zararlarını deşifre etmek önemli. İade ile ilgili de orada görüştüğümüz kişilere bu konunun ne kadar önemli olduğunu anlatacağız. İade kararının siyasi bir karar olduğunu, bir de milletimizin bu konudaki beklentisini, kararlılığımızı bu manada taleplerimiz ileteceğiz. Bizim ziyaretin temel sebebi bunlar” dedi.

“İLİŞKİLERE YAKIŞIR ŞEKİLDE SONUÇLANACAĞINI UMUYORUZ”

FETÖ Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in iadesi ile ilgili olarak da konuşan AK Partili Mehdi Eker, ” Türkiye ABD dost müttefik ülke olduklarını, iade konusunun da bu ilişkilere yakışır bir şekilde bunun sonuçlanacağını umuyoruz. Türkiye bu konuda yardımcı olacaklarını deklare ediyorlar. Prosedürün tamamlanmasıyla milletin bu konudaki beklentisini inatla, inançla ve kararlılıkla deklare etmeye devam ediyoruz. Ulusal güvenlik tehdit eden en önemli terör saldırısı bu.

“FETÖ, ZİKA VİRÜSÜNDEN DAHA TEHLİKELİ”

ABD için 11 Eylül neyse hangi duygular oluşturduysa 15 temmuz bizim için bundan daha az önemli değil . Doğrudan Cumhurbaşkanımıza, TBMM’ye masum insanlarımızın hayatına kastedilmiş hain kanlı bir terör saldırısı. İade sürecinin olumlu şekilde biteceğini umuyoruz” dedi. FETÖ Terör örgütün lobi faaliyetlerine de değinen AK Partili Mehdi Eker, “FETÖ Terör örgütünün lobi şirketine ödediği sekiz milyar dolar. Bize bu yönde gelen gayri resmi bilgiler var. Bir devletin tanıtımında kullanacağı tanıtım parasından fazla. Bu terör örgütü Zika virisünden daha tehlikeli” dedi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

What's Your Reaction?

İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Çok Hoş Çok Hoş
0
Çok Hoş
Zayıf Not Zayıf Not
0
Zayıf Not
Zekice Zekice
0
Zekice
Komik Komik
0
Komik
Harika Harika
0
Harika
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Bu da ne Bu da ne
0
Bu da ne
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Utanç Verici Utanç Verici
0
Utanç Verici
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

Comments 0

Düşünceniz ?

AK Parti FETÖ Terör Örgütünü Anlatmak İçin ABD’ye Gitti

Giriş Yap

Topluluğumuza Katılın!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

Şifremi Bulmama Yardımcı Ol

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

My Gaste Topluluğuna Katılın!

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image