Abdülhamid’e alçak saldırı! Torunundan sert tepki geldi

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul’da düzenlenen bir sergide II. Abdülhamid’i, dilini çıkarmış bir şekilde, mayolu bir kadın heykelinin üzerine resmedilmesi büyük tepkilere yol açmıştı. Konuyla ilgili II. Abdülhamid’in torunu konuştu.
11 Kasım 2016 | 2 sene Önce

ECDADA SAYGISIZLIK

‘Ecdada saygısızlık’ olarak nitelendirilen heykel; sosyal medyada da büyük tepki çekmişti. Twitter kullanıcıları; II. Abdülhamid’in çıplak kadın göbeğinde resmedildiği heykele tepkilerini, ‘UluHakanıYedirmeyiz‘ etiketiyle dile getirmişti.

“KINIYORUM”

34’üncü Osmanlı padişahı II. Abdülhamid’in kızı Ayşe Sultan’ın torunu olan Ayşe Adile Nami Osmanoğlu Tars, önceki akşam ressam Gülderen Depas’ın sergisinin açılışına katıldı. Burada konuşan Osmanoğlu Tars; Ali Elmacı’nın heykelini üzüntüyle kınadığını söyledi:

ii_abdulhamidin_torunu_skandal_heykel_icin_konustu_1478849698_0115

“HOŞNUT DEĞİLİM”

“Sanatta zevkler ve renkler tartışılmaz ancak ben Adile Nami Osmanoğlu Tars olarak böyle bir şeyden hoşnut olmadım, üzüldüm. Bazı şahısları mayo üzerinde resmetmek gerekmiyor çünkü bu kişiler, normal statüdeki insanlar değil. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı da böyle bir yerde görmekten hoşnut olmam. Aynı şekilde dedemi de görmek istemem. Bu, hoşuma gitmiyor.”

CEM YILMAZ’A SÖYLEYECEK SÖZ BULAMIYORUM

Osmanoğlu Tars, Cem Yılmaz’ın söz konusu heykelle fotoğraf çektirmesiyle ilgili ise “Ben onu tartışmıyorum, konuşmak bile istemiyorum. Kimin ne yaptığı beni ilgilendirmez” dedi.

Önceki İçerikPentagon’dan flaş açıklama: Trump’ı dikkate almıyoruz
Sonraki İçerik‘Türkiye bu yaz karışacak! Sakın gitmeyin!’

Yorumunuz ?