ABD’de yaşayan Türkler ve ABD’li Müslümanlar darbe girşimini kınadı


Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

WASHINGTON

ABD’de yaşayan Türkler ve Amerikalı Müslümanlar, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Türkiye’deki darbe girişimini en sert şekilde kınadı.

Amerika Diyanet Merkezi (DCA), Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC), Amerikan İslam İlişkileri Konseyi (CAIR) ve ABD Müslüman Organizasyonu Konseyi (USCMO), FETÖ’nün darbe girişimini en sert ifadelerle kınayan açıklamalar yaptı.

DCA’dan yapılan açıklamada, Türkiye ve demokrasi ile dayanışma halinde oldukları belirtilerek, darbe girişiminde hayatını kaybedenlerin ailelerine ve Türk milletine taziye dileğinde bulunuldu. Türkiye’nin sağlam bir demokrasi tecrübesine sahip olduğu kaydedilen açıklamada, demokratik millet olmanın gururuyla yola devam edileceği vurgulandı.

15 Temmuz FETÖ’nün darbe girişiminin en sert şekilde kınandığı TASC’ın açıklamasında da “Parlamento çatısı altında darbe girişimine karşı duran tüm siyasi partilerin liderlerini tebrik ediyoruz.” ifadelerine yer verildi. Darbe girişimine karşı direnen Türk halkı ve güvenlik birimlerinin tebrik edildiği açıklamada, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dilendi.

Türkiye ve Türk milletine yönelen darbe girişiminin hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğinin vurgulandığı CAIR’in açıklamasında da “Bu zor günlerinde Türk halkıyla ve ülkenin seçilmiş meşru hükümetiyle dayanışma halindeyiz.” denildi. Türk demokrasisinin çok güçlü olduğu belirtilen açıklamada, Türk halkına taziye ve geçmiş olsun dileklerine yer verildi.

Türk halkıyla dayanışma içinde olunduğu ifade edilen USCMO’nun açıklamasında da “Türk halkının demokrasi ve özgürlük yolundaki tercihlerini destekliyoruz.” denilerek, Türkiye’nin bölgedeki “tek gerçek demokrasi” olduğu vurgusu yapıldı.

Türk milletinin darbe karşıtı eylemlerinin “cesur” olduğu kaydedilen açıklamada, demokratik hak ve özgürlüklerin her zaman yanında durulduğu ifade edildi.

FETÖ’nün Türkiye’deki başarısız darbe girişimine karşı açıklama yapan söz konusu sivil toplum kuruluşlarının, Beyaz Saray önünde gerçekleştirilecek darbe karşıtı protestoya tüm mensuplarını davet ettiği de bildirildi.

Kaynak (AA)

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

What's Your Reaction?

İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Çok Hoş Çok Hoş
0
Çok Hoş
Zayıf Not Zayıf Not
0
Zayıf Not
Zekice Zekice
0
Zekice
Komik Komik
0
Komik
Harika Harika
0
Harika
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Bu da ne Bu da ne
0
Bu da ne
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Utanç Verici Utanç Verici
0
Utanç Verici
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

Comments 0

Düşünceniz ?

ABD’de yaşayan Türkler ve ABD’li Müslümanlar darbe girşimini kınadı

Giriş Yap

Topluluğumuza Katılın!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

Şifremi Bulmama Yardımcı Ol

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

My Gaste Topluluğuna Katılın!

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image