ABD’de saldırıdan sonra uçuşları kapatan havalimanı açıldı

ABD’nin Florida eyaletinde dün 5 kişinin hayatını kaybettiği ve 8 kişinin yaralandığı silahlı saldırının ardından uçuşlara kapatılan Fort Lauderdale-Hollywood Havalimanı tekrar açıldı.
07 Ocak 2017 | 1 sene Önce

Fort Lauderdale-Hollywood Havalimanı saldırıdan 16 saat sonra yerel  saat ile 5:00’da (TSİ:13:00) uçuş trafiğine tekrar açılırken, saldırının  gerçekleştiği ikinci terminalin  hala kapalı olduğu bildirildi.

Yetkililer, birçok uçuşun iptal edildiği havalimanında olası  gecikmelerin ve iptallerin devam edeceği konusunda uyarıda bulundu.

Broward County Şerifi Scott Israel, tek kişi olduğunu düşündükleri  saldırganın silahından çıkan kurşunlar sonucu 5 kişinin hayatını kaybettiğini,  yaralanan 8 kişinin ise hastaneye kaldırıldığını açıklamıştı.

Israel, saldırganın motivasyonunun ne olduğunu henüz bilmediklerini ve  olaya “terör saldırısı” demek için erken olduğunu ifade etmişti.

Florida’ya Alaska’dan geldiği ve bagaj alımı esnasında saldırıyı  gerçekleştirdiği belirtilen Esteban Santiago isimli 26 yaşındaki saldırganın daha  önce ABD ordusunda görev yaptığı ve Irak’ta bulunduğu açıklanmıştı.

Önceki İçerikTSK’ya ait uçaklar El Bab’da 35 hedefi vurdu
Sonraki İçerikİstanbul Valisi Vasip Şahin’den Kar Açıklaması: Otoyollar ve Metrolar Açık!

Yorumunuz ?