ABD’de Mahkeme Binasında Silahlı Saldırı: 3 Ölü

ABD’nin Michigan eyaletinde adliye çıkışı cezaevine götürülen şüpheli, görevlilerden birinin silahını alarak 2 memuru öldürdü. Saldırganı, polis vurarak durdurulabildi. Olayda bir polis de yaralandı.
12 Temmuz 2016 | 2 sene Önce

abd-de-mahkeme-binasinda-silahli-saldiri-3-olu-8600377_8870_m

ABD’nin Michigan eyaletinde bulunan St. Joseph’deki mahkeme binasında meydana gelen silahlı saldırıda 2 mahkeme çalışanı hayatını kaybetti. Bir polis memurunun da yaralandığı ifade edilirken, saldırganın vurularak öldürüldüğü açıklandı.

Michigan Eyalet Polisi The Berrien Bölge Mahkeme Binası’nın saldırı sonrasında kapatıldığını duyururken, yerel medya 3 kişinin hayatını kaybetmiş olabileceğini aktardı.

GÖREVLİNİN SİLAHINI ALDI

tr.sputniknews.com’un haberine göre; Detroit Free Press, bölge savcısının ofisinden bir yetkiliye dayandırdığı haberinde, hayatını kaybeden 3 kişiden ikisinin mahkeme çalışanı olduğunu belirtti.

 

abd-de-mahkeme-binasinda-silahli-saldiri-3-olu-8600377_8589_m

Yapılan ilk açıklamalarda, şüphelinin cezaevine götürüldüğü sırada görevlilerden birinin silahını alarak ateş açtığı kaydedildi.

2 MAHKEME ÇALIŞANI ÖLDÜ, ŞERİF YARDIMCISI YARALI

Güvenlik güçlerinden yapılan açıklamada da hayatını kaybedenlerin mahkeme çalışanı olduğu doğrulanırken, şerif yardımcısının da yaralı olduğu ifade edildi. Öte yandan saldırganın da öldürüldüğü doğrulandı.

Önceki İçerikGiresun’da Polis Aracına Saldırı: 1 Polis Yaralı
Sonraki İçerikYolun Karşısına Geçerken Otomobil Çarpan Gencin Kolu ve Bacağı Koptu

Yorumunuz ?