ABD Fırat Kalkanı’na karşı harekete geçti!


Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ABD, PYD eliyle Suriye’nin kuzeyinde oluşturmaya çalıştığı koridor, Fırat Kalkanı ile rafa kalkınca, koridoru aşağıdan El Bab üzerinden kurmak için faaliyetlerini hızlandırdı. Münbiç ile Afrin’i birleştirmek amacıyla tek yolu El Bab’ı almak için PYD/PKK’nın hazırlıklarını hızlandırdığı öğrenildi. Aydınlık gazetesinden yer alan Habere göre; ABD’nin de PYD kontrolündeki Münbiç’e bir günde 60 TIR silah ve mühimmat gönderdiği tespit edildi. Bölgeden DAEŞ ve PYD’yi temizleyerek El Bab’ı kontrol altına almak isteyen TSK da alan kontrolünü adım adım genişletiyor.

DAEŞ RAKKA’YA PYD EL BAB’A

IŞİD El Bab’dan yavaş yavaş Rakka’ya doğru çekilirken ABD, PKK/PYD’nin El Bab’ı kontrol altına alması için desteğini artırdı. ABD, El Bab’ın Türkiye’den önce PKK/PYD’nin eline geçmesi için çalışıyor. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, PKK/PYD’nin Fırat’ın doğusuna çekileceğini açıklayan ABD tam tersini yapıyor. Fırat’ın doğusundan özellikle de Kamışlı’dan Münbiç’e nüfus kaydıran ABD, PKK/PYD’nin belirlediği isimlerin Münbiç’e yerleşmesini sağlıyor.

İZİN VERMEYECEĞİZ

Güvenlik güçleri ABD’nin Münbiç ile Afrin’i birleştirme çabalarının arttığını kaydederek şunları söyledi: Bu operasyonun arkasında doğrudan ABD var. PKK/PYD’nin tüm hareketlerini ABD yönlendiriyor. ABD bir taraftan PKK/PYD kontrolündeki Afrin bölgesindeki kuvvetleri El Bab’a yönlendirirken diğer taraftan Münbiç’teki PKK/PYD’lileri El Bab’a sevk etmiş durumda. Her türlü silah ve mühimmat desteğini de esirgemiyor. Bu çerçevede iki gün önce Münbiç’e 60 TIR yardım gönderdi. Bir günde gönderilen 60 TIR’da silah ve mühimmat da olduğu biliniyor. ABD, koridor için faaliyetlerini yoğunlaştırdı.

PKK/PYD’nin El Bab’ı ele geçirmesine izin vermeyeceklerini vurgulayan güvenlik kaynakları amaçlarının en kısa sürede El Bab’a girmek ve kontrolü sağlamak olduğunu belirttiler.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Beğendim Arkadaşlarımla Paylaş

1 Erişim
847
1 Erişim, 847 points

What's Your Reaction?

İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Çok Hoş Çok Hoş
0
Çok Hoş
Zayıf Not Zayıf Not
0
Zayıf Not
Zekice Zekice
0
Zekice
Komik Komik
0
Komik
Harika Harika
0
Harika
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Bu da ne Bu da ne
0
Bu da ne
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Utanç Verici Utanç Verici
0
Utanç Verici
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

Comments 0

Düşünceniz ?

ABD Fırat Kalkanı’na karşı harekete geçti!

Giriş Yap

Topluluğumuza Katılın!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

Şifremi Bulmama Yardımcı Ol

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

My Gaste Topluluğuna Katılın!

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image